توسط رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور صورت گرفت گردشگری

تجلیل از عبدالملک زین الدینی سربازمعلم منطقه آهوران نیکشهر

تجلیل از عبدالملک زین الدینی سربازمعلم منطقه آهوران نیکشهر

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۹۷۲ بازدید

توسط رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور صورت گرفت


تجلیل از عبدالملک زین الدینی سربازمعلم منطقه آهوران نیکشهر

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، در مراسم تجلیل از هنرمندان غرفه‌های برتر سی امین نمایشگاه ملی صنایع دستی در تهران، از عبدالمالک زین‌الدینی سرباز معلم بلوچ آهوران شهرستان نیکشهر که صنایع دستی درست میکرد تا برای دانش آموزان لوازم تحریر تهیه کند، توسط رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و معاون رئیس جمهور تجلیل به عمل آمد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی با تقدیر از این اقدام قابل تحسین عبدالمالک زین‌الدینی حمایت خود و مجموعه‌اش را از این سرباز معلم اعلام نمود.

پویا محمودیان نیز ضمن قدردانی از انتشار این گزارش و پرداختن به این موضوع، با دعوت این سرباز معلم به تهران سعر کرد تا حمایت لازم را از وی به عمل آورد.

علیرضا جلالزایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این رابطه اظهار کرد: هرگونه همکاری و حمایت را با این معلم دلسوز اعلام میداریم و سعی میکنیم تا با آموزش رایگان صنایع دستی به مردم این روستا و اعطای تسهیلات به آنها در بهبود وضعیت اقتصادی آنان سهیم باشیم.

بهروز عیسی زهی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی.، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این باره اظهار کرد: آموزش رایگان رشته های مختلف صنایع دستی، اعطای گواهینامه مهارت و صدور مجوز برای مهارت یافتگان نیز از اقداماتی است که در این حوزه می توان برای مردم این روستا انجام داد.

وی گفت: صدور مجوز برای مهارت یافتگان و شرکت کنندگان در دوره های آموزشی صنایع دستی، میتواند آنها را به خانواده بزرگ صنایع دستی اضافه کند تا از مزایایی همچون بیمه، دریافت تسهیلات، شرکت در نمایشگاه ها و غیره بهره مند شوند.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image