معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: گردشگری

تاثیر باطنی صنعت گردشگری از تاثیر ظاهری آن مهمتر است

تاثیر باطنی صنعت گردشگری از تاثیر ظاهری آن مهمتر است

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۶۱۹ بازدید

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:


تاثیر باطنی صنعت گردشگری از تاثیر ظاهری آن مهمتر است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، نشست گردشگری شهرهای کویری ایران با حضور فرماندار زهک، معاون گردشگری استان، دبیر و اعضای دبیرخانه گشکا و مدیر شهرستان زهک در محل فرمانداری زهک برگزار شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این نشست نیز در رابطه با اهمیت صنعت گردشگری و تاثیر آن در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی اظهار کرد: تاثیر باطنی صنعت گردشگری نسبت به تاثیر ظاهری آن مهمتر، حساس تر و شکننده تر است.

مجتبی میرحسینی ادامه داد: مقابله با ایران هراسی از طریق توجه به باطن صنعت گردشگری بعنوان راهبرد مهم جمهوری اسلامی ایران تحقق خواهد یافت.

وی گفت: مسیر گردشگری گشکا که بر اثر ایده ای خلاقانه شکل گرفت علاوه بر معرفی ظرفیت های ناشناخته شهرهای کویری ایران باعث افزایش تورهای ورودی تلفیقی به مقصد پنج شهر کویری خواهد شد.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به حضور گردشگران اروپایی در قالب تورهای ورودی با برنامه سفر از پیش تعیین شده گفت: نگاه‌ها نسبت به استان در حال تغییر است و انگیزه گردشگران برای ورود به متنوع ترین مقصد گردشگری ایران افزایش یافته و در صورتیکه زیرساخت های لازم بویژه حمل و نقل استاندارد، سریع و ارزان ایجاد گردد، سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های پیشرو در زمینه صنعت گردشگری خواهد بود.

در پایان این نشست اربابی فرماندار شهرستان زهک، علم، دانایی، خردمندی و شجاعت را در طول تاریخ جزء لاینفک مردمان سیستان دانست و افزود: توسعه گردشگری را نیز با بهره گیری از همین مولفه ها می توانیم ایجاد نماییم.

وی ظرفیت های تاریخی و فرهنگی شهرستان را برای توسعه بر محور گردشگری مهم و تاثیر گذار دانست و بر حمایت قاطع خود از توسعه گردشگری پایدار در این شهرستان خبر داد.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image