از امروز اجرا میشود گردشگری

نغمه های شاد ایرانی در نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی در زاهدان

نغمه های شاد ایرانی در نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی در زاهدان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۵۲۸ بازدید

از امروز اجرا میشود

نغمه های شاد ایرانی در نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی در زاهدان
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: با توجه به اجرای موسیقی محلی استان های مختلف کشور در جشنواره گردشگری ایل آفرید که موجب استقبال کم‌نظیر گردشگران و مردم استان در اردیبهشت ماه 97شد با دستور مدیر کل میراث فرهنگی استان، همزمان با نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و به مناسبت فرا رسیدن ایام جشن و مهربانی ربیع الاول و به منظور ایجاد نشاط اجتماعی، موسیقی نواحی مختلف ایران در زاهدان به اجرا در خواهد آمد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: استقبال از این برنامه های شاد در جشنواره گردشگری ایل آفرید به‌ گونه ای بود ‌که مشتاقان ساعت‌ها قبل از آغاز برنامه اجرای گروه‌های موسیقی را انتظار می‌کشیدند.

وی در رابطه با برپایی سیاه چادرهای عشایری افزود: آیین های سنتی و بومی نباید به فراموشی سپرده شود و این آیین با هدف حفظ و معرفی فرهنگ بومی، آداب و رسوم و غذاهای محلی اقوام ایرانی در این نمایشگاه اجرا میشود.

میرحسینی بیان کرد: برنامه‌های شاد و مفرح همراه با موسیقی محلی و رقص های آئینی، سیاه چادرهای عشایری و غرفه های صنایع دستی از 28 آبان الی 2 آذر برقرار خواهد بود.

گفتنی است؛ در این برنامه ها موسیقی محلی و رقص های آئینی استانهای آذربایجان غربی، خراسان شمالی، اصفهان، کردستان و سیستان و بلوچستان اجرا می شود.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image