رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دلگان خبر داد گردشگری

آموزش 50 هنرجو در ترم جدید دوره های آموزشی صنایع دستی در دلگان

آموزش 50 هنرجو در ترم جدید دوره های آموزشی صنایع دستی در دلگان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۳۷۶ بازدید

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دلگان خبر داد


آموزش 50 هنرجو در ترم جدید دوره های آموزشی صنایع دستی در دلگان

آغاز ترم جدید دوره های صنایع دستی در دلگان
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، اعظم بامری اظهار کرد: در حوزه میراث فرهنگی، عملیات حفاری در محوطه باستانی چگردک جلگه چاه هاشم، توسط تیم 8 نفره متشکل از باستان شناسان برجسته استان در حال انجام است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دلگان افزود: در حوزه صنایع دستی، دوره آموزشی سوزن دوزی با همکاری فرمانداری دلگان با شرکت 155 هنرجو و دوره آموزشی صنایع دستی با همکاری کمیته امداد برای 56 هنرجو در رشته دوخت البسه محلی برگزار شد.

این مسئول ادامه داد: 700 نفر از صنعتگران دلگان در سامانه کارا جهت دریافت تسهیلات ثبت نام کردند و 15 صنعتگر در طرح مشاغل خانگی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز جهت دریافت وام به بانک عامل معرفی شدند.

وی یادآور شد: ترم جدید آموزش صنایع دستی در سال 97 از 15 آذرماه امسال نیز با دو رشته سوزن دوزی و دوخت البسه محلی و با حضور 50 هنرجو آغاز شده است.

بامری بیان کرد: در حوزه گردشگری نیز جشنواره بازیهای بومی محلی در جلگه چاه هاشم دلگان برگزار شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دلگان خاطرنشان کرد: پیگیری ثبت ملی تالاب زه کلی مند و جازموریان و نیز پیگیری تامین اعتبار برای مرمت آبگرم کنتی و هودیان در دستور کار اداره میراث فرهنگی دلگان قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image