رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی: گردشگری

مردم از سراسر دنیا علاقمند به فرهنگ ایرانیان هستند

مردم از سراسر دنیا علاقمند به فرهنگ ایرانیان هستند

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۶۶۸ بازدید

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:


مردم از سراسر دنیا علاقمند به فرهنگ ایرانیان هستند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام مازنی در جمع نمازگزاران نماز جمعه اهل سنت شهرستان زهک اظهار کرد: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در پی کشف و شناسایی ظرفیت ها، استعدادها، چالش ها، مشکلات و حتی نظرات و پیشنهادها مردم سیستان و بلوچستان به این استان سفر کرده اند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: بخشی از مشکلات مطرح شده در استان قابل رسیدگی است و بخشی از آنها به وزرا ابلاغ میشود و بخشی نیز در مجلس مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی گفت: قهر طبیعت و خشکسالی فقط در منطقه سیستان نیست بلکه در همه جای کشور بوجود آمده و نیازمند برنامه راهبردی در سطح کلان کشور است.

حجت الاسلام مازنی با بیان اینکه بعضی از مشکلات بدلیل هم مرز بودن با کشورهای همسایه بوجود آمده است اعلام کرد: از وزیر امور خارجه میخواهیم تا با کشورهای همسایه رایزنی کرده و زمینه همکاری با این کشورها را فراهم نماید اما این امر به شرطی محقق میشود که در داخل کشور همه با هم همراه باشند تا کشورهای همسایه نیز همکاری نمایند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: قدرت نرم داخلی در کنار قدرت سخت نیروهای مسلح میتواند کشوری قدرتمند بسازد و نیروهای مسلح ما در دنیای امروز جزء نیروهای مقتدر دنیا هستند و در دفاع از کشور، قرآن و اسلام آماده هستند.

وی با بیان اینکه همه ما زیر یک آسمان به نام ایران زندگی میکنیم و به ایرانی بودن افتخار میکنیم، گفت: ایران دارای ارزش های فرهنگی و معنوی است و مردم از سراسر دنیا علاقمندند که این فرهنگ و این مردم را ببینند.

حجت الاسلام مازنی تصریح کرد: ایران کشوری با قدمت چند هزار ساله و دارای آثار تاریخی فراوان است که در هیچ جای دنیا این همه فرهنگ و تمدن یافت نمیشود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: به کوری چشم دشمنان انقلاب اسلامی امروز چهلمین سال پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی را شاهد هستیم و این انقلاب الگویی است که از سال 13400 تا 50 سال آینده ترسیم شده است.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان بدلیل بافتی که دارد و بدلیل همزیستی که در میان اقوام وجود دارد میتواند استانی نمونه در کشور باشد.

حجت الاسلام مازنی عنوان کرد: بهترین روش روشی است که شهرستان زهک همانند شهرهای شمال ایران ساخته شود و اگر مسئولان بتوانند با استفاده از نیروهای جوان و نیز افراد با تجربه اینجا را توسعه دهند، میتوانیم به دشمن نشان دهیم که در این کشور هیچ فرقی بین قوم و مذهبی نیست.

وی با بیان اینکه اگر سو تدبیری وجود داشته باید در مسیر اصلاح مدیریت گام برداشته شود، گفت: هرچه بیشتر با هم وحدت داشته باشیم بهتر میتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

حجت الاسلام مازنی ادامه داد: در این استان عزم جدی برای کشف استعدادهای پنهان وجود دارد اما استعدادها در صورتی شکوفا میشوند که در هرکاری که امکان تولید وجود دارد مردم ورود پیدا کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: همه مردم باید به این فکر باشند که در خارج از دستگاه های دولتی فعالیت کنند و عزم جدی مسئولان نیز باید اراده مردم را به همراه داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم باران رحمت ببارد و کمک کند تا با تدبیر بر مشکلات غلبه کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image