مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد گردشگری

فعال سازی 12 کارگاه مرمتی در سیستان و بلوچستان 

فعال سازی 12 کارگاه مرمتی در سیستان و بلوچستان 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۰۶۹ بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد


فعال سازی 12 کارگاه مرمتی در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: در حوزه میراث فرهنگی 12 کارگاه مرمتی در سطح استان فعال است که با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال انجام میشود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: این کارگاه ها شامل مرمت قلعه نیکشهر و سرباز، دبستان شهید قلنبر سراوان، قلعه قصرقند، گمرک چابهار، ارگ سه کوهه هامون، کاروانسرای فرهنگی نیمروز، دهانه غلامان، بافت تاریخی روستای قلعه نو و شهربانی میرجاوه میشود.

این مسئول در ادامه از ارائه تسهیلات روستایی به صنعتگران تا پایان سال در حوزه صنایع دستی خبر داد و گفت: در این زمینه از 487 میلیارد تومان اعتباری که تخصیص داده شده بود 2 میلیارد و 790 میلیون تومان پرداخت شده است و قرار است مابقی آن تا پایان سال به صنعتگران ارائه شود.

وی گفت: برگزاری کلاس های آموزش شاغلان صنایع دستی و ساخت و تکمیل بازارچه صنایع دستی تنگه سرحه از اقدامات دیگری است که تا پایان سال نیز در حوزه صنایع دستی انجام خواهد گرفت.

جلالزایی بیان کرد: در حوزه گردشگری نیز قرار است جشنواره ساحل نشینان در اسفندماه امسال برگزار شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: برگزاری رالی اتومبیل رانی میلک چابهار، حضور در نمایشگاه گردشگری تهران، افتتاح 130 واحد بومگردی تا پایان سال و برگزاری جشنواره های اسطوره و حماسه، انباگ، چنگال، حصیر و غیره از برنامه هایی است که قرار است در حوزه گردشگری نیز انجام گیرد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image