فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان عنوان کرد گردشگری

مهلت دو هفته ای به فروشندگان صنایع دستی قاچاق در سیستان و بلوچستان

مهلت دو هفته ای به فروشندگان صنایع دستی قاچاق در سیستان و بلوچستان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۸۵۹ بازدید

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان عنوان کرد


مهلت دو هفته ای به فروشندگان صنایع دستی قاچاق در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، جلسه کار گروه مبارزه با قاچاق صنایع دستی در دفتر فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد.

این جلسه با حضور فرمانده یگان حفاظت و معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، نمایندگان ادارات کل تعزیرات حکومتی، گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا برگزار شد.

سرهنگ علی اکوان در این جلسه اظهار کرد: طبق دستورالعملی که از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ابلاغ شده مبارزه جدی با قاچاق صنایع دستی بویژه محصولات سوزن دوزی استان در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: با توجه به اینکه محصولات سوزن دوزی حجم کمی دارند و فضای کمی را اشغال میکنند قاچاق این محصول به راحتی صورت میگیرد که میتواند آسیب های فراوانی را به دنبال داشته باشد.

وی بر اجرای گشت های مشترک بین اعضای کارگروه مبارزه با قاچاق صنایع دستی تاکید کرد و گفت: در گام نخست باید به واردکنندگان و فروشندگان این محصولات تذکر داده شود و بعد به مقابله جدی با این موضوع پرداخته شود تا اثر بازدارندگی داشته باشد.

در این جلسه مقرر شد مهلت دو هفته ای به متخلفان داده شود و با آگاهی دادن و اطلاع رسانی دقیق تمامی اقلام صنایع دستی قاچاق از سطح شهر جمع آوری شوند.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image