به زودی صورت میگیرد گردشگری

راه اندازی بازارچه خیریه صنایع دستی در زاهدان

راه اندازی بازارچه خیریه صنایع دستی در زاهدان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۰۶۲ بازدید

به زودی صورت میگیرد


راه اندازی بازارچه خیریه صنایع دستی در زاهدان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، جلسه هم افزایی و تعامل در راستای توسعه و ترویج صنایع دستی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و نمایندگان دستگاهای اجرایی ذیربط در سالن جلسات موزه منطقه ای جنوب شرق کشور در زاهدان برگزار شد.

علیرضا جلالزایی در این جلسه اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که از لحاظ اقتصادی اجتماعی و غیره در استان وجود دارد باید همه دستگاه های اجرایی همکاری کنند تا به شرایط مطلوب تری برسیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: بر کسی پوشیده نیست که دشمن سعی بر تضعیف روحیه و از بین بردن آرامش مردم دارد که مسئولان باید با انجام اقدامات شایسته و در خور شان مردم، آرامش را به آنها برگردانند.

با رایزنی هایی که در قالب یک اقدام بزرگ در استان در حال انجام است و به دنبال نگاه ویژه و رایزنی شخصی رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و معاون رییس جمهور پیگیر ایجاد بازارچه صنایع دستی به منظور توانمندسازی صنعتگران و افراد بی بضاعت در زاهدان هستیم.

مکانی در زاهدان با عنوان گاراژ ملک وجود دارد که قرار است در این مکان تغییراتی ایجاد شود و با همکاری خیرین استان به عنوان بازارچه ای برای فعالیت افراد بی بضاعت و زنان بی سرپرست راه اندازی شود.

این اقدامات میتواند ضمن کسب درآمد برای افراد بی بضاعت، شرایط اقتصادی جامعه را نیز تغییر دهد.

در سالهای گذشته و تا قبل از این صادرات صنایع دستی سیستان و بلوچستان به صورت چمدانی و حتی قاچاق صورت میگرفت اما در حال حاضر با آموزش های مختلف در زمینه بسته بندی محصولات صنایع دستی، نوآوری در ساخت صنایع دستی و غیره، صادرات به صورت گسترده تر و از مبادی قانونی انجام میشود.

اگر امروز بتوانیم قدمی برای مردم نیازمند برداریم و کمکی به درآمد صنعتگران حاشیه نشین و بی بضاعت استان بکنیم قطعا باعث توسعه صنایع دستی، اشتغال مردم و در نتیجه باعث یک انقلاب در حوزه صنایع دستی خواهیم شد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image