رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زهک:   گردشگری

برای میزبانی از مسافران داخلی و خارجی در زهک آمادگی کامل داریم

برای میزبانی از مسافران داخلی و خارجی در زهک آمادگی کامل داریم

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۲۸۰ بازدید

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زهک:  


برای میزبانی از مسافران داخلی و خارجی در زهک آمادگی کامل داریم

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی شهرستان زهک به ریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه عبدالکاظم میرشهرکی به بیان لزوم اجرای برنامه های مختلف کمیته های ده گانه اعضای ستاد اشاره کرد و خواستار همکاری و برنامه ریزی دقیق برای استقبال از مسافران و گردشگران در ایام نوروز توسط اعضا شد تا نوروزی متفاوت تر برای حضور حداکثری گردشگران به شهرستان زهک و حوزه سیستان و استان رقم بخورد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زهک اظهار کرد: موضوع سفر و گردشگری فرابخشی است و تشکیل و فعالیت ستاد اجرائی خدمات سفر تمرین و ممارست برای انجام کار گروهی در حوزه گردشگری است و جایگاه این کار گروهی در ایام نوروز بیشتر احساس می شود چرا که در این ایام با توجه به قرار داشتن در فصل پر رونق گردشگری داخلی و بین المللی، تقاضا برای سفر به حداکثر می رسد و ما باید تمام امکانات را به کار بگیریم تا بتوانیم میزبانی شایسته باشیم.

وی افزود: برای ماندگاری مسافران و گردشگران داخلی و خارجی آمادگی کامل داریم و برنامه های زیادی را عملی میکنیم که ماحصل این موضوع فعال شدن حوزه گردشگری و ایجاد اشتغال برای مردم خواهد بود.

دبیر ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان زهک بیان کرد: با توجه به اینکه دو عید مذهبی در ابتدا و انتهای تعطیلات نوروز ۹۸ (۲۹ اسفند ۹۷ سالروز ولادت امام علی(ع) و روز پدر، و نیمه فروردین نیز مقارن با عید مبعث) است و تقارن این دو عید مذهبی با عید ملی نوروز، این انگیزه را ایجاد می کند که زمینه نشاط و شادابی اجتماعی را در جامعه بیش از پیش فراهم و با همراهی، همدلی و پای کار بودن همه اعضا می توانیم نوروزی شگفت انگیز را در شهرستان زهک تجربه کنیم که هم برای مردم و هم برای گردشگران و مسافران نوروزی خاطره انگیز و به یادماندنی باشد.

رئیس ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان زهک افزود: محصولات و صنایع دستی بومی شهرستان زهک باید در مسیر تردد مسافران و گردشگران ارائه شود و طرح های گردشگری، زیبا سازی، تبلیغات، معرفی ظرفیتهای گردشگری و برگزاری جشنواره های نوروزگاهی با حضور همه اقوام در شهرستان زهک برگزار شود.

در پایان این جلسه اربابی فرماندار و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی شهرستان زهک، به اعلام برنامه ها و مصوبات تاکید کرد تا همه اعضا با توان حداکثری و استفاده از تمام ظرفیت‌های فرهنگی، خدماتی، رفاهی، امدادی و نظارتی خود برنامه ریزی دقیق در بهتر معرفی کردن ظرفیتهای تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرستان به گردشگران اقدام نموده و استقرار دستگاهها امدادی و خدماتی نیز در مکان های مشخص شده از جمله چاه نیمه ها، دهانه غلامان، جنگل جزینک، روستای هدف گردشگری قلعه نو و غیره باشد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image