رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر خبر داد گردشگری

بازدید از اماکن گردشگری و ساماندهی ورودی های شهرستان بمپور

بازدید از اماکن گردشگری و ساماندهی ورودی های شهرستان بمپور

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۳۷۲ بازدید

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر خبر داد


بازدید از اماکن گردشگری و ساماندهی ورودی های شهرستان بمپور

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالحمید خدایاری اظهار کرد: همراه با شهردار و رئیس شورای شهر بمپور از ورودی این شهر و نیروگاه بخار بازدیدی صورت گرفت که ساماندهی ورودی های منتهی به بمپور را به دنبال داشت.

دبیر ستاد خدمات سفر شهرستان ایرانشهر افزود: اماکن گردشگری این شهرستان نیز مورد بازدید قرار گرفتند و توصیه‌های لازم به متصدیان این اماکن در رابطه با خدمت رسانی مطلوب به مسافران و تلاش برای ماندگاری گردشگران در این منطقه صورت گرفت.

وی ادامه داد: نصب علائم راهنمایی مسافر در مسیر ۷۶ کیلومتری جاده ترانزیت بم به چابهار و جانمایی مکان نصب سیاه چادر و مکان استقبال از مسافران نوروزی نیز در این بازدید مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر بیان کرد: چگونگی اطلاع رسانی و توزیع بروشور و نقشه راهنمای گردشگر به گردشگران و مسافران نوروزی نیز در این بازدید مطرح شد.

خدایاری یادآور شد: دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بمپور نیز به ریاست سرپرست فرمانداری بمپور و حضور اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد.

وی با اشاره به جدیدالتاسیس بودن شهرستان و عدم استقرار برخی ادارات، خواستار تعامل حداکثری اعضای ستاد با یکدیگر و همکاری با میراث فرهنگی برای رقم زدن اولین نوروز متفاوت شهرستان بمپور برای مردم و مسافرین نوروزی شد.

دبیر ستاد خدمات سفر بمپور با اعلام برنامه های میراث فرهنگی در بمپور به پاکسازی محیط های تاریخی و گردشگری از جمله قلعه بمپور و باغ خالصه در 24 اسفند همزمان با سراسر کشور با همکاری شهرداری و شورای شهر اشاره کرد و افزود: برپایی نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در باغ خالصه در ایام نوروز با همکاری شهرداری و پایگاه ملی بمپور، برگزاری روز بمپور در یکی از ایام نوروز همراه با جنگ شادی و غیره از برنامه های دیگری است که در این ایام اجرا خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image