رییس میراث فرهنگی، صنایع دشتی و گردشگری زهک خبر داد گردشگری

افزایش ۶۵ درصدی حضور گردشگران در شهرستان زهک

افزایش ۶۵ درصدی حضور گردشگران در شهرستان زهک

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۰۲۴ بازدید

رییس میراث فرهنگی، صنایع دشتی و گردشگری زهک خبر داد


افزایش ۶۵ درصدی حضور گردشگران در شهرستان زهک

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالکاظم میرشهرکی اظهار کرد: تعداد ۲۱۲ هزار و ۵۶۰ نفر از گردشگران و مسافران نوروزی و مردم سیستان از چاه نیمه های شهرستان زهک بازدید کردند که این میزان یک رکورد بی سابقه از حضور گردشگران و مسافران نوروزی در یک روز است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زهک افزود: ورود آب به سیستان، وجود شاهراه های ورودی آب از کشور افغانستان در شهرستان زهک، داشتن آثار تاریخی فاخر و به طور کلی تاریخ و طبیعت در کنار هم و برنامه ریزی های بسیار زیاد نوروزگاهی موجب افزایش چشم گیر گردشگران و مسافران نوروزی در شهرستان زهک بود که یک رکورد بی سابقه را رقم زد که رشد ۶۵ درصدی گردشگر نسبت به سال قبل را بدنبال داشت.

این مسئول ادامه داد: سیزدهم فروردین ماه امسال همزمان با روز طبیعت بالغ بر ۲۰۰ هزار گردشگر در مجتمع بقیه الله الاعظم دانشگاه زابل از امکانات تفریحی خدماتی این مکان بهره مند شدند.

وی خاطرنشان کرد: امروز ۱۶ فروردین ماه نوروزگاه کهک در بخش مرکزی شهرک کهک شهرستان زهک نیز برگزار شد که پایان بخش برنامه های نوروزی این شهرستان بود.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image