عصر امروز برگزار شد گردشگری

نخستین جشنواره گلاب گیری در روستای نهور شهرستان زابل

نخستین جشنواره گلاب گیری در روستای نهور شهرستان زابل

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۳۱۸ بازدید

عصر امروز برگزار شد


نخستین جشنواره گلاب گیری در روستای نهور شهرستان زابل

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، جشنواره گلاب گیری امروز با حضور مردم جامعه محلی، مهمانان و مقامات محلی در روستای نهور شهرستان زابل برگزار شد.

مجتبی میرحسینی در این مراسم اظهار کرد: برگزاری این رویداد در آینده نیز باعث معرفی بیشتر روستای نهور برای گردشگران خواهد شد و لازم است تا زیرساخت های لازم برای حضور و اقامت گردشگران در این روستا ایجاد شود.

معاون گردشگری صنعت گردشگری را انسان محور معرفی کرد و افزود: نقش و مشارکت مردم در این صنعت به عنوان شاخص مهم قلمداد می شود لذا برگزاری این رویداد با مشارکت مردم تقویت این نگاه را بدنبال دارد.

وی گردشگری را عامل مهم توسعه روستایی دانست و بیان کرد: محصول تلاش در حوزه گردشگری تولید سرمایه امید برای رسیدن به توسعه پایدار است.

میرحسینی تصریح کرد: امروز که دفتر اولین جشنواره گردشگری گلاب گیری زابل را در بهار دانایی و آگاهی مردمانش می‌گشاییم، امیدوارم که طراوت عطرآگین آن در برگ‌برگ صفحات ذرین تاریخ این منطقه باقی بماند و سطرهای روشن آینده را در سایه تحقق شعار «سفر به سرزمین ناشناخته ها» که افق گردشگری هست، رقم زده تا رسیدن به توسعه پایدار منطقه سیستان از این مسیر هموار گردد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image