همزمان با آغاز هفته میراث فرهنگی صورت میگیرد گردشگری

نمایش دو اثر نفیس در موزه منطقه ای جنوب شرق

نمایش دو اثر نفیس در موزه منطقه ای جنوب شرق

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۹۰۸ بازدید

همزمان با آغاز هفته میراث فرهنگی صورت میگیرد


نمایش دو اثر نفیس در موزه منطقه ای جنوب شرق

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان علیرضا جلالزایی در جلسه شورای اداری در فرمانداری زاهدان اظهار کرد: امروز روز جهانی موزه هاست که همزمان با روز موزه ها از سوی شورای بین المللی موزه ها «ایکوم»، موزه منطقه ای جنوب شرق کشور در زاهدان و موزه شهر سوخته در شهرستان هامون به عنوان موزه های برتر کشور معرفی شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: همچنین از امروز ۲۸ اردیبهشت ماه تا سوم خردادماه هفته میراث فرهنگی نامیده شده که در این هفته برنامه های متنوعی در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: بازدید رایگان از موزه های سطح استان، نمایش دو اثر نفیس در موزه منطقه ای جنوب شرق، اجرای موسیقی سنتی و شاهنامه خوانی در موزه منطقه ای جنوب شرق، برگزاری دوره آموزشی باستان شناسی برای دانشجویان، کارگاه های آموزشی برای کودکان و نوجوانان و غیره از برنامه هایی است که برای این هفته برنامه ریزی شده است.

این مسئول در ادامه با ارایه گزارش عملکرد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد: در نوروز امسال شاهد افزایش ۱۹ درصدی گردشگر به استان بودیم و ۹ میلیون بازدید از جاذبه های استان صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه در نوروز ۹۸ برای اولین بار توزیع نوروزکارت ها را داشتیم که تخفیف ۱۰ تا ۴۰ درصدی را در بر داشت، گفت: با نگاه بسیار خوب مسئولان و بویژه استاندار شرایطی رقم خورد که در هر روستا یک بومگردی احداث شود و امسال در بومگردی ها نسبت به سال گذشته بویژه در شهرهای چابهار، کنارک و سیستان بسیار موفق عمل شد.

جلالزایی با بیان اینکه رویداد بزرگی در استان در حال پیگیری است که باید همه دستگاه ها همکاری کنند تا به بهترین نحو برگزار شود، تصریح کرد: جشنواره ساحلی با حضور ۷ استان ساحلی در چابهار برگزار میشود که یک اقدام خوب در استان است.

وی در رابطه با عملکرد اداره میراث فرهنگی زاهدان در ایام نوروز ۹۸ گفت: استقبال از مسافران در مبادی ورودی شهر، برپایی ۳ نمایشگاه صنایع دستی در شهر زاهدان که ۳۵۰ میلیون تومان فروش محصولات صنایع دستی را بدنبال داشت از اقدامات این اداره بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: تمام دستگاه های سطح شهر همکاری کردند و در بحث اقامت هلال احمر، آموزش و پرورش، فرمانداری و غیره همکاری داشت.

این مسئول با اشاره به برگزاری نوروزگاه ها در سطح شهر زاهدان همراه با اجرای موسیقی و آیین های محلی، یادآور شد: حدود ۷ هزار بازدید از موزه های سطح شهر زاهدان صورت گرفت.

برگزاری تورهای زاهدان گردی و برپایی ۷ سیاه چادر در سطح شهر نیز اقدامات دیگر اداره میراث فرهنگی زاهدان در ایام نوروز ۹۸ بود.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image