مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: گردشگری

با همکاری دستگاه‌های اجرایی زمینه ساز تحولات زیادی در سیستان و بلوچستان میشویم 

با همکاری دستگاه‌های اجرایی زمینه ساز تحولات زیادی در سیستان و بلوچستان میشویم 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۰۷۰ بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:


با همکاری دستگاه‌های اجرایی زمینه ساز تحولات زیادی در سیستان و بلوچستان میشویم

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، نشست کمیته توسعه پایدار گردشگری، ترویج اقتصاد مقاومتی و کاهش وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی به ریاست حمیدیان معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان در سالن جلسات راه آهن جنوب شرق در زاهدان برگزار شد.

علیرضا جلالزایی در این نشست اظهار کرد: امروز گردشگری به عنوان یک صنعت خلاق معرفی شده و برای اینکه بتوانیم گردشگری را در استان سیستان و بلوچستان توسعه دهیم نیاز به همکاری همه دستگاه ها است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: ۲۶۷ هزار و ۳۶۹ گردشگر خارجی از ابتدای سال ۹۷ تا ۲۵ اسفندماه ۹۷ وارد استان شدند که شامل گردشگران سلامت، گردشگران زیارتی، ورزشی و غیره بودند.

این مسئول ادامه داد: امسال بومگردی های استان پذیرای گردشگران خارجی زیادی بودند و از ۲۵ اسفند سال گذشته تا فروردین‌ماه امسال مجوز موقت آزاد برای افرادی که به دنبال ایجاد بوم گردی بودند صادر شد و در حال حاضر ۲۰۰ پرونده بوم گردی در مرحله صدور مجوز دائم هستند.

وی گفت: امسال به نسبت سال گذشته شاهد افزایش ۱۹ درصدی گردشگر در استان بودیم و امیدواریم با همکاری دستگاه های مختلف و ایجاد زیرساخت های گردشگری زمینه ساز تحولات خوبی در استان باشیم.

جلالزایی با اشاره به اینکه قرار است ارگ سردار محمدحسین خان نارویی با کاربری هتل سنتی مورد استفاده قرار گیرد، بیان کرد: ۲۵ میلیارد ریال اعتبار برای احداث سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی پژوهشی شهر سوخته نیز در نظر گرفته شده است.

وی خاطر نشان ساخت: باید زیرساختهای لازم برای رفاه گردشگران خارجی که به عنوان یک مبلغ برای معرفی ظرفیت های کشور و حتی استان سیستان و بلوچستان اقدام میکنند، راهم شود.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image