معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: گردشگری

خیز بلند ایران برای معرفی سیستان و بلوچستان بزرگ اقدامی شایسته است

خیز بلند ایران برای معرفی سیستان و بلوچستان بزرگ اقدامی شایسته است

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۴۲۶ بازدید

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:


خیز بلند ایران برای معرفی سیستان و بلوچستان بزرگ اقدامی شایسته است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در نخستین شب از برنامه شبهای فرهنگی سیستان و بلوچستان در یزد اظهار کرد: خیز بلند ایران برای معرفی سیستان و بلوچستان بزرگ اقدامی شایسته و قابل تحسین است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: یزد را بناهای تاریخی و بافت تاریخی جهانی نکرد بلکه شهر یزد را مردمان هنرمند و دارای اندیشه های بزرگ، جهانی کردند و وقتی صحبت از هنر و معماری می شود نام معماران یزد میدرخشد.

وی گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ ایرانی نیازمند هستیم و می توان با شناخت ریشه‌های مشترک فرهنگی، پیوندی عمیق بین اقوام ایجاد کرد و به این وسیله کمک کنیم تا ظرفیت های ناشناخته ایران به همگان معرفی شود تا شاهد توسعه متوازن ایران باشیم.

میرحسینی ادامه داد: اینکه ایران برای این استان پهناور با موقعیت ممتاز و استراتژیک و دارای ظرفیت های متعدد گام برمیدارد، برای نقش آفرینی در مقیاس ملی است، بنابراین هرچقدر این استان را معرفی کنیم و برای توسعه آن فرصت ایجاد کنیم، به همین تناسب زیرساخت‌های لازم را برای حضور گردشگران در این استان فراهم آوریم که مهمترین آن حمل و نقل سریع، آسان و ارزان هست.

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان می تواند به عنوان دروازه توسعه ایران نقش‌آفرینی نماید.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image