مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان خبر داد گردشگری

شب های فرهنگی سیستان و بلوچستان در پایتخت

شب های فرهنگی سیستان و بلوچستان در پایتخت

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۱۴۲ بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان خبر داد


شب های فرهنگی سیستان و بلوچستان در پایتخت

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: جشنواره هفته فرهنگی سیستان و بلوچستان در محل نگارخانه هنرمندان ایران به منظور معرفی ظرفیت های این استان و دعوت از مردم ایران برای سفر به سرزمین ناشناخته ها برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: نخستین شب از این جشنواره با حضور اعضای انجمن میراث فرهنگی سیستان و بلوچستانی های مقیم تهران، نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی و با استقبال باشکوه شهروندان تهرانی برگزار شد.

وی ادامه داد: این جشنواره از سوم شهریور ماه آغاز شده و به مدت یک هفته اجرا می شود که در پایان به قید قرعه به ۵ نفر از بازدید کنندگان با سه عضو خانواده، سفر رایگان به استان سیستان و بلوچستان تعلق می گیرد.

این مسئول ادامه داد: نمایشگاه عکس از جاذبه های تاریخی، طبیعی و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان نیز در محل نگارخانه هنرمندان ایران برپا شده که مورد استقبال مردم و مسئولان قرار گرفته است.

جلالزایی خاطرنشان کرد: اجرای رقص محلی دوچاپی لادیز، رقص شمشیر سیستان، موسیقی سنتی، نمایش صنایع دستی و سوغات سیستان و بلوچستان از برنامه های دیگری است که در این جشنواره اجرا میشود.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image