معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان: گردشگری

جامعه امروز همچون کوهنوردان به فرهنگ همنوردی نیاز دارد

جامعه امروز همچون کوهنوردان به فرهنگ همنوردی نیاز دارد

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۸۵۴ بازدید

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:


جامعه امروز همچون کوهنوردان به فرهنگ همنوردی نیاز دارد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، صبح امروز گردهمایی کوهنوردان کشور در موزه منطقه ای جنوب شرق کشور در زاهدان برگزار شد.

مجتبی میرحسینی در این گردهمایی اظهار کرد: اهمیتی که کوهنوردی دارد در موضوع همنوردی است و اینکه کوهنوردان در بین سایر اقشار جامعه در قله قرار دارند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان افزود: امروز جامعه ما همچون کوهنوردان به فرهنگ همنوردی نیاز دارد چرا که منیّت در کوهنوردی وجود ندارد در صورتی که در جامعه، برخی منیت ها مانع پیشرفت جامعه شده است.

این مسئول ادامه داد: اگر در جامعه همنوردی حاکم شود توسعه پایدار شکل میگیرد.

وی با بیان اینکه نکته ای که کوهنوردی را در قله قرار داده است هوش فرهنگی کوهنوردان است، گفت: این قشر از جامعه وقتی دست یکدیگر را میگیرند و کمک میکنند تا کنار یکدیگر قرار گیرند به قله و مقصد نهایی میرسند.

میرحسینی بیان کرد: در میان کوهنوردان علی رغم تنوع فرهنگی، ارتباط و تعامل بین فرهنگی نیز وجود دارد، علاوه بر این به هوش فرهنگی نیز نیاز است.

معاون گردشگری افزود: امسال پویش ملی معرفی و سفر به سیستان و بلوچستان با ۲۵ اقدام ملی، ۱۵ اقدام استانی و ۳ اقدام بین المللی شکل گرفته است.

وی گفت: سیستان و بلوچستان با احتساب مرزهای آبی، بزرگترین استان کشور است و دارای ظرفیت های گردشگری انبوه است.

میرحسینی اذعان کرد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد تجارت جهانی از طریق دریا انجام میشود باید گردشگری دریایی استان نیز رونق گیرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان افزود: سیستان و بلوچستان متنوع ترین مقصد گردشگری ایران است و آغوش مردمان مهمان نواز این خطه بر روی همه گردشگران حوزه های مختلف باز است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری همایش ملی روز جهانگردی در زاهدان نشان دهنده توجه و اهتمام ویژه دولت به این استان است.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image