رئیس میراث فرهنگی،  گردشگری وصنایع دستی نیکشهر:  گردشگری

نیکشهر میتواند به عنوان یکی از مقاصد سفر در سیستان و بلوچستان تعریف شود

نیکشهر میتواند به عنوان یکی از مقاصد سفر در سیستان و بلوچستان تعریف شود

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۷۶۲ بازدید

رئیس میراث فرهنگی،  گردشگری وصنایع دستی نیکشهر: 


نیکشهر میتواند به عنوان یکی از مقاصد سفر در سیستان و بلوچستان تعریف شود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، خیرالنسا امیری اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن هفته گردشگری از 5 تا 12 مهرماه برنامه های متنوع و متعددی با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری نیکشهر اجرا میشود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر افزود: با توجه به اهمیت صنعت گردشگری به عنوان یکی از قویترین ابزارها جهت دستیابی به توسعه اقتصادی و اجتماعی و به عنوان یکی از اصلی ترین منابع کسب درآمد با وجود منابع طبیعی غنی و ارزشمند با برنامه ریزی دقیق و حساب شده و مشارکت دولت و حمایت از بخش خصوصی میتوان گامی مهم در جهت کاهش فقر و ارتقای اعتبار ملی و منطقه و پشتوانه گردشگری برداشت.

وی گفت: شهرستان نیکشهر با داشتن سابقه تاریخی درخشان، میراث غنی چون مواریث فرهنگی، صنایع دستی ارزشمند، طبیعت بکر و زیبای روستایی، شیوه سکونت و معیشت مردم، آداب و رسوم، موسیقی غنی و از سوئی قرار گرفتن جاذبه ها در محور ترانزیت میتواند با برنامه ریزی دقیق و فراهم کردن زیرساختهای لازم و تمهیدات جهت بهره مندی حداکثری گردشگران یکی از مقاصد سفر در استان تعریف شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر افزود: فرا رسیدن هفته گردشگری فرصت مناسبی است تا بتوانیم این شهرستان را معرفی کنیم و به همین مناسبت برنامه های متعددی با مشارکت سایر دستگاه ها در نظر گرفته شده است.

امیری با اشاره به شرکت هنرمندان و صنعتگران این شهرستان در نمایشگاه صنایع دستی و معرفی ظرفیتهای حوزه کشاورزی این شهرستان همزمان با سفر دکتر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زاهدان افزود: با توجه به اهمیت موضوع گردشگری، خرید به عنوان یکی از شاخه های گردشگری می تواند در توسعه این صنعت مفید و حائز اهمیت باشد.

وی گفت: نشست اعضای کارگروه گردشگری به ریاست فرماندار نیکشهر با دانش آموزان با موضوع نقش آموزش و پرورش در توسعه گردشگری در هفته گردشگری برگزار میشود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر خاطرنشان کرد: نشست با دهیاران و بررسی ظرفیت ها، رفع چالشها در 4 بخش مرکزی، بنت، لاشار و آهوران و برگزاری تور یک روزه به اماکن گردشگری از دیگر برنامه هایی است که برای هفته گردشگری در نیکشهر برنامه ریزی و در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image