۱۴۰۰ بهترین سال در تاریخ گردشگری سیستان و بلوچستان خواهد بود گردشگری

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:۱۴۰۰ بهترین سال در تاریخ گردشگری سیستان و بلوچستان خواهد بود.

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:۱۴۰۰ بهترین سال در تاریخ گردشگری سیستان و بلوچستان خواهد بود.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۱۸۶ بازدید

۱۴۰۰ بهترین سال در تاریخ گردشگری سیستان و بلوچستان خواهد بود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجتبی میرحسینی اظهار کرد: تصویر ذهنی که سالها در نگاه مردم نسبت به این استان نقش بسته بود با کمک رسانه‌ها تغییر کرد و امروز با تمام تلاش‌های صورت گرفته توانسته‌ایم تنها ۲۰ درصد جاذبه‌های سیستان و بلوچستان را معرفی کنیم و ۸۰ درصد آن باقیمانده است که باید با تمام توان در این زمینه تلاش کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته سال ۱۴۰۰ بهترین سال در تاریخ گردشگری این استان با مشارکت فعال مردم خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر یک دریا فاصله داریم تا گردشگری دریایی و باید هرچه سریعتر برای بهره گیری از مزیت اقتصاد دریامحور، فانوس گردشگری دریایی را در ایران روشن کنیم زیرا این مهم کمک زیادی به توسعه گردشگری و خیز بلنددر مسیر گام دوم انقلاب خواهد بود.

وی گفت: ظرفیت حاشیه اقیانوس هند کمک می‌کند تا با بخش مهمی از دنیا در تعامل و ارتباط قرار گیریم و در شرایط فعلی اقتصادی ایران باید به منظور تنوع بخشی به منابع درآمدی سراغ ظرفیت های بکر و جدید رفت لذا ایران جدید را از باید از دریا ساخت و تمدن دریایی را در این کشور احیا کرد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان مقصدی امن برای گردشگران خارجی است، گفت: در روزهای گذشته بسیاری از گردشگران اروپایی، آسیایی و سایر نقاط جهان نیز در استان حضور داشتند و از سایت های گردشگری و جاذبه های فرهنگی و تاریخی بازدید کردند و موجب شده بود تا در هفته گذشته تمام ‌سایت های تاریخی به روی گردشگران باز باشد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: سفر گروهی گردشگران فرانسوی و انگلیسی که در روزهای آینده وارد استان خواهند شد مؤید همین مطلب است که امنیت پایدار و مهمانوازی متفاوت مردمان دو مؤلفه تاثیر گذار در سفر گردشگران به سیستان و بلوچستان است.

این مسئول ادامه داد: سیستان و بلوچستان استانی غنی به لحاظ فرهنگ، هنر، آداب و رسوم و هنرهای دستی متمایز با تاریخی چند هزار ساله و شگفتیهای گوناگون، زیبا و امن است.

وی با دعوت از تورگردانان و گردشگران جهان که علاقه مند به دیدار از شگفتی ها هستند، گفت: با سفر به سیستان و بلوچستان و کشف تاریخ و تمدن کهن و طبیعت ناشناخته، تجربه مهمان نوازی سیستان و بلوچستانی ها را از دست ندهید.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image