مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان: گردشگری

پویش ملی سفر به سیستان و بلوچستان موفقیت های زیادی را به همراه داشته است

پویش ملی سفر به سیستان و بلوچستان موفقیت های زیادی را به همراه داشته است

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۰۰۴ بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:


پویش ملی سفر به سیستان و بلوچستان موفقیت های زیادی را به همراه داشته است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی در نشست استاندار با فعالین گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: پویش ملی معرفی و سفر به سیستان و بلوچستان که به صورت پایلوت آغاز شده تاکنون موفقیت های زیادی را بهمراه داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: باتوجه به ظرفیت های فراوان این استان باید تلاش شود تا به بهترین نحو از این ظرفیت ها استفاده شود که این مهم نیازمند معرفی بیشتر و همکاری دستگاه های اجرایی استان است.

این مسئول از برنامه های اجراشده در راستای پویش ملی معرفی و سفر به سیستان و بلوچستان، به برگزاری رویدادهای فرهنگی این استان در تهران اشاره کرد و گفت: جشنواره شب های فرهنگی این استان در تهران با استقبال بسیار خوب پایتخت نشینان مواجه شد.

وی گفت: برگزاری جشنواره شب های فرهنگی در استانهای هدف همچون اصفهان، ایلام، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و ... نیز برنامه دیگری است که در این راستای برگزار شده است.

جلالزایی به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و معرفی ظرفیت های استان در مشهد اشاره کرد و یادآور شد: با ادارات کل میراث فرهنگی استانهای مختلف به منظور همکاری در زمینه معرفی بیشتر استان سیستان و بلوچستان و مشارکت بخش خصوصی استانها با یکدیگر تفاهم نامه منعقد شد.

وی گفت: تولید و توزیع اقلام و کالاهای فرهنگی از جمله بروشور، کتابچه معرفی جاذبه های استان و ترجمه این اقلام به ۶ زبان بین المللی اقدام دیگری است که در این راستا صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: بانک اطلاعاتی گردشگری در استان توسط معاونت گردشگری این اداره کل تهیه شده که سیستان و بلوچستان در این زمینه در کشور پیشتاز است.

وی گفت: همکاری با شبکه های مختلف ملی صدا و سیما برای معرفی استان و همکاری با تهیه کنندگان و مستندساز بخش خصوصی معرفی از سایر اقدام است که در راستای پویش ملی سفر به سیستان و بلوچستان انجام شده است.

جلالزایی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی هایی صورت گرفته و تلاش میشود تا نوروز ۹۹ نوروزی متفاوت و باشکوه تر از سالهای گذشته در استان رقم بخورد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image