رئیس میراث فرهنگی هیرمند خبر داد گردشگری

بازدید فرماندار هیرمند از ارگ جلال آباد و آتشکده کرکویه هیرمند

بازدید فرماندار هیرمند از ارگ جلال آباد و آتشکده کرکویه هیرمند

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۸۶۴ بازدید

رئیس میراث فرهنگی هیرمند خبر داد


بازدید فرماندار هیرمند از ارگ جلال آباد و آتشکده کرکویه هیرمند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان مهدی سرحدی اول فرماندار هیرمند از ارگ جلال آباد و آتشکده کرکویه شهرستان هیرمند بازدید کرد.

سرحدی اول در این بازدید اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری هیرمند در منطقه سیستان و ارتباط مرزی آن با "زرنج"، مرکز ایالت نیمروز کشور افغانستان، ایجاد یک هتل گردشگری سنتی در این شهرستان می‌تواند در حوزه گردشگری سلامت یک گام اساسی و ضروری باشد.

فرماندار هیرمند بیان کرد: با توجه به ظرفیت ویژه "ارگ جلال آباد" شهرستان هیرمند، برنامه داریم این بنای تاریخی ویژه را به هتل گردشگری سنتی در منطقه تبدیل کنیم.

وی در رابطه با بنای تاریخی آتشکده کرکویه گفت: آنچه که از این اثر باستانی باقی مانده آثاریست که درروی سراشیبی های شمالغربی تپه قرار دارد و عبارتست از بقایای یک دیواره آجری بسیار فرسوده ای که باقی مانده های یک برج دفاعی آن نیز قابل تشخیص است.

همچنین رضا بارانی رئیس میراث فرهنگی هیرمند در این بازدید اظهار کرد: ارگ جلال آباد هیرمند در سال 1383 ثبت ملی شده است و تاکنون پنج فصل از مرمت این بنای زیبا و تاریخی به پایان رسیده است.

وی گفت: به کسانی که متقاضی سرمایه گذاری در زمینه بوم گردی در این شهرستان باشند تا سقف دو میلیارد تومان وام کم بهره تعلق میگیرد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image