مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان: گردشگری

روند رو به رشد گردشگری در سیستان و بلوچستان

روند رو به رشد گردشگری در سیستان و بلوچستان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۰۲۲ بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:


روند رو به رشد گردشگری در سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: براساس آمارها و اطلاعات، حوادث اخیر هیچگونه تاثیری در حضور گردشگران در استان نداشته که این امر نشان دهنده روند رو به رشد گردشگری در استان است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، اولین نشست اتاق فکر صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان با حضور اساتید و فعالان گردشگری استان در هتل استقلال زاهدان برگزار شد.

علیرضا جلالزایی در این نشست اظهار کرد: براساس آمارها و اطلاعات، حوادث اخیر هیچگونه تاثیری در حضور گردشگران در استان نداشته که این امر نشان دهنده روند رو به رشد گردشگری در استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان افزود: امکان سنجی برای صدور موافقت اصولی به منظور احداث تاسیسات گردشگری فقط باید توسط اداره کل میراث فرهنگی صورت گیرد که گاها شاهد ناهماهنگی هایی از سوی دستگاه های دیگر میشویم.

دو رویداد مهم استان سیستان و بلوچستان در تقویم رویدادهای ملی گردشگری کشور ثبت شده که یکی همایش فرهنگ ساحل نشینان است و امسال از ۱۴ تا ۱۸ بهمن ماه با حضور ۷ استان ساحل خیز و ۳ استان غیر ساحلی از جمله خراسان جنوبی، یزد و کرمان در چابهار برگزار میشود و دیگری رویداد وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند است که با برنامه ریزی که صورت گرفته برای نخستین بار در سال ۹۹ برگزار خواهد شد که امیدواریم این اجلاس شرایطی را در استان بوجود بیاورد که استان نیازمند دارد

اساتید و فعالان گردشگری، سفیران خوبی هستند تا مطالبات این حوزه را منتقل کرده و با همکاری لازم زمینه توسعه گردشگری در این استان را فراهم کنند.

سمن های زیادی در استان وجود دارد اما در حوزه گردشگری تاکنون کمتر به این امر توجه شده اما از امروز این اداره کل آمادگی لازم را دارد تا مجوز فعالیت سمن های گردشگری را در مدت کوتاه و بدون سخت گیری صادر کند تا با قوت بیشتری ضمن پیگیری مسائل کمک حال اداره کل میراث فرهنگی باشند.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image