اجرای تمهیدات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس "کرونا" در مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری سیستان و بلوچستان گردشگری

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۷۶۵ بازدید

اجرای تمهیدات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس "کرونا" در مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری سیستان و بلوچستان

اجرای تمهیدات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس "کرونا" در مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: مطابق با آیین نامه ها و دستورالعمل‌های بهداشتی، تمامی اماکن اقامتی اعم از هتل، میهمانپذیر، خانه‌مسافر، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سفره خانه سنتی و مجتمع های گردشگری موظف به رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی هستند و نظارت کامل بر فعالیت این مراکز به صورت تلفیقی در حال انجام است.

وی گفت: با آموزشهای ارائه شده در صورت مشاهده مسافر با علائم کرونا موضوع را بلافاصله اطلاع داده تا اقدامات پزشکی و بهداشتی لازم بعمل آید.

معاون گردشگری استان افزود: ملحفه و حوله اتاق مهمان مشکوک به بیماری باید در کیسه‌های دربسته به لاندری منتقل شود، در هنگام نظافت اتاق بیماران حتما از ماسک و دستکش استفاده خواهد شد و پرسنل در حین کار روزانه دست‌ها را مرتب شسته و از تماس با چشم، دهان، بینی و گوش خودداری کنند.

وی گفت: ارائه اقلام بسته‌بندی، بسته‌بندی قاشق و چنگال، ضدعفونی میزهای سرو، مبلمان و صندلی‌های غذاخوری و لابی، دستگیره‌های درب‌های ورودی و اتاق‌ها، میز پذیرش، سرویس‌های بهداشتی، کابین‌های آسانسور، کلید و پریز اتاق‌ها و نصب برچسب ضدعفونی برای حوله‌ها از جمله این اقدامات است که توسط جامعه هتل داران و مراکز بین راهی و اقامتی با نظارت اداره کل و دستگاههای ذیربط در حال انجام هست.

میرحسینی بیان کرد: رعایت پروتکل استاندارد شست‌و‌شوی دست، نصب ژل‌های ضدعفونی دست در نقاط مختلف، رعایت بهداشت فردی در هتل توسط پرسنل، تعامل با مراکز بهداشتی درمانی و جلوگیری از اشتغال پرسنل مشکوک یا مبتلا در تاسیسات گردشگری سیستان و بلوچستان از جمله موارد ابلاغی و آموزشی بود که در حال انجام می باشد.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: با همکاری موسسات آموزشی و مدیران تاسیسات گردشگری، آموزش دوره‌ای پرسنل به صورت روزانه شامل انجام اقدامات لازم در برخورد با میهمانان بیمار و نصب دستورالعمل‌های آموزشی شستشوی صحیح دست‌ها در معرض دید میهمانان نیز در دستور کار مراکز اقامتی و پذیرایی سیستان و بلوچستان قرار گرفته است

وی گفت: بر اساس تعهدی که داریم اگر گردشگری و سفر از فیلتر وزارت بهداشت عبور کند ما وظیفه ارائه خدمات را داریم بنابراین پس از ورود گردشگران ارائه ی خدمات شایسته را وظیفه ی خویش می دانیم.

میرحسینی اعلام کرد: برنامه های زیادی را برای گردشگری سیستان و بلوچستان در سال جاری پیش بینی کرده بودیم تا نوروز امسال بتوانیم شاهد رشد چشمگیر گردشگران به سرزمین ناشناخته ها باشیم امابا پیدایش کرونا ویروس مقداری از پیش بینی های ما برای بازه ی زمانی تعیین شده دچار اختلال خواهد شد.

معاون گردشگری استان افزود: با برطرف شدن خطر کرونا ویروس قطعا شاهد اتفاقات بزرگی در گردشگری استان که نتیجه تلاشهای چندین ساله است خواهیم بود.

وی در پایان از همه هموطنان تقاضا کرد: مطابق اطلاعیه های وزارت بهداشت از سفرهای غیرضروری اجتناب کرده تا با حفظ سلامتی خود و دیگران پس از برطرف شدن شرایط پیش آمده سفرهای خود را به سرزمین ناشناخته ها آغاز کنند.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image