فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان خبر داد گردشگری

جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در بافت تاریخی فرهنگی سراوان و میرجاوه

جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در بافت تاریخی فرهنگی سراوان و میرجاوه

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۴۸۱ بازدید

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان خبر داد


جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در بافت تاریخی فرهنگی سراوان و میرجاوه

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، سرهنگ علی اکوان اظهار کرد: از دو مورد ساخت و ساز در بافت تاریخی و فرهنگی شهرستان های سراوان و میرجاوه جلوگیری به عمل آمد.

وی گفت: براساس گزارش شهروندان در میرجاوه نیروهای یگان حافظت میراث فرهنگی بلافاصله در محل حاضر شده و از ادامه کار متخلفان جلوگیری به عمل آوردند و رفع تخلف و تصرف صورت گرفت.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان افزود: در شهرستان سراوان نیز نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی در حین گشت زنی متخلفان را مشاهده و از ادامه کار آنها جلوگیری کردند.

وی گفت: نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در راستای صیانت و حفاظت از آثار تاریخی استان در ایام نوروز به صورت مستمر از آثار و بناهای تاریخی بازدید میکنند.

سرهنگ اکوان بیان کرد: نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی در سطح استان به طور مستمر و هدفمند در حال گشت زنی و سرکشی از آثار هستند و در صورت گزارش مردمی در خصوص حفاری غیر مجاز به سرعت در محل حاضر شده و با متخلفان برخورد میکنند.

وی از مردم خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف در راستای دخل و تصرف در بافت تاریخی و فرهنگی استان و یا حفاری غیر مجاز مراتب را از طریق شماره تلفن گویا ۰۹۶۶۲ اطلاع دهند.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image