جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر در چابهار برگزار شد گردشگری

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان جهت برنامه ریزی برای نوروز ۹۵ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان جهت برنامه ریزی برای نوروز ۹۵ برگزار شد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۷۲۶ بازدید

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر در چابهار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان جهت برنامه ریزی برای نوروز ۹۵ برگزار شد. در این نشست که با حضور معاون استاندار و فرماندارویژه چابهار و اعضاءستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان برگزار گردید مجتبی میرحسینی ضمن گرامیداشت سالروزپیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و دهه مبارک فجر اعلام داشتند ستاد اجرایی خدمات سفر با هدف ساماندهی ،سیاستگذاری،برنامه ریزی و مدیریت یکپارچه فعالیت ها جهت رفاه حال مسافران و گردشگران در طول سال تشکیل می شود. ایشان دربخش دیگری از سخنانشان با اشاره به تشکیل کمیته های 13گانه ستاد اجرایی خدمات سفر در استان و شهرستانها از دستگاههای اجرایی خواستند برای داشتن نوروز متفاوت در سال95 خدمات متفاوت و ویژه ای را ارائه نمایند. میرحسینی گفت:با توجه به اینکه سال 96 بعنوان سالی که سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری از سوی ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی کشور و استاندار محترم برگزیده شده است توانمند سازی جوامع محلی از طریق فرهنگ سازی و آموزش و ایجاد زیر ساخت های مناسب در مسیرهای گردشگری استان بر اساس اسناد توسعه گردشگری را از جمله اقدامات در حال انجام تا پایان سال 95 برای آماده شدن و استقبال از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی با همکاری دستگاههای عضو دانستند خاطر نشان کردند : با توجه به خشکسالی های اخیر و رکود بازار نفت، راه خروج از وضعیت فعلی توجه ویژه به گردشگری است. میرحسینی ابراز امیدواری کردند با رفع تحریم ها و فضای سیاسی و دیپلماسی کشور در عرصه بین المللی شاهد افزایش حضور گردشگران خارجی باشیم. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان گردشگری را بر اساس سه مولفه محیط،میزبان و میهمان مورد تحلیل و بررسی قرار داده و افزودند:مهیا نمودن امکانات مورد نیاز برای رفاه حال گردشگران از اهمیت بسزایی برخوردار هست و آموزش به جوامع محلی باعث آماده بودن شایسته میزبان خواهد شد و بستر را برای حضور مهمانان بیش از گذشته فراهم می آورد. میرحسینی با اشاره به ورود 60نفر راهنمای گردشگر و تور گردان در چابهار همزمان با آغاز دهه مبارک فجر از همه دستگاههای اجرایی همکاری و همراهی لازم جهت اجرای مطلوب این تورگردشگری را خواستار شدند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image