فرماندار زابل: گردشگری

اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل باید مستقل شود

اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل باید مستقل شود

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۵۶۹ بازدید

فرماندار زابل:

فرماندار زابل:

فرماندار زابل گفت: با توجه به وجود آثار تاریخی فراوان در منطقه سیستان، اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل باید مستقل شود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، نخستین جلسه کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زابل در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

غلامرضا گنجی در این جلسه اظهار کرد: سیستان افتخارات و ظرفیت های زیادی دارد از جمله اینکه خاستگاه آسبادها بوده، اولین طراحی مغز و چشم، لوله کشی بازار در شهر سوخته کشف شده، مدیریت شهر سوخته در ۵ هزار سال پیش با زنان بوده و افتخارات دیگری که نشان از تمدن کهن این منطقه دارد.

وی گفت: در حوزه صنایع دستی به منظور حمایت از خانواده ها باید از صنعتگران حمایت شود.

فرماندار زابل بیان کرد: در حوزه سیستان هیچ نقطه قرمز گردشگری وجود ندارد و مسافران و گردشگران با امنیت کامل به این منطقه سفر میکنند.

وی گفت: با توجه به اینکه در سیستان آثار تاریخی و باستانی فراوانی وجود دارد این یک مطالبه مردمی است که اداره میراث فرهنگی سیستان مستقل شود.

گنجی بیان کرد: در بحث تصویب منطقه آزاد سیستان نیاز به هتل های بیشتری هست که ارائه تسهیلات و حمایت از بخش خصوصی در ایجاد هتل و تاسیسات گردشگری لازم و ضروری است.

وی گفت: ساختمان بانک ایران و انگلیس مکانی بسیار ارزشمند است که بعد از مرمت باید کاربری مناسبی برای آن در نظر گرفته شود.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image