گردشگری سلامت فرصت جدید گردشگری سیستان و بلوچستان  گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: گردشگری سلامت فرصت جدیدی برای گردشگری سیستان و بلوچستان به شمار میرود.  

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: گردشگری سلامت فرصت جدیدی برای گردشگری سیستان و بلوچستان به شمار میرود.  

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۶۳۹ بازدید

گردشگری سلامت فرصت جدید گردشگری سیستان و بلوچستان 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان عنوان کرد

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی امروز ۲۶ آبانماه ۹۹ اظهار کرد: وبینار بین المللی تشخیص و مدیریت سرپایی بیماران کوید ۱۹، یکم آذرماه امسال با همکاری علوم پزشکی، پارک علم و فناوری، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز بخش خصوصی استان برگزار می شود.

وی گفت: سیستان و بلوچستان با داشتن مزیت های فراون همچون کیفیت بالای خدمات سلامت، پزشکان حرفه ای و جاذبه های طبیعی درمانی، می تواند بر پایه اهداف سند چشم انداز گردشگری، قطب گردشگری سلامت در منطقه تا سال ۱۴۰۴ باشد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: اگر این برنامه ریزی با همکاری بین بخشی با مشارکت پزشکان، بخش خصوصی، علوم پزشکی و وزارت گردشگری صورت گیرد می توانیم از مزیت های گردشگری سلامت به عنوان یک منبع خوب اشتغال زا و ارزآور و درآمدزا استفاده کنیم.

وی گفت: حتی می توانیم درآمد ناشی از آن را خرج توسعه زیرساخت های سلامت از جمله ساخت و تجهیز بیمارستانهای مجهز استفاد کنیم که هم در آینده به گردشگری سلامت کمک کند هم کمک حال شهروندان سیستان و بلوچستان برای دریافت بهتر خدمات درمانی و بهداشتی شود.

میرحسینی بیان کرد: برگزاری وبینار بین المللی تشخیص و مدیریت سرپایی بیماران کووید-۱۹ برای چهار کشور ایران، عمان، پاکستان و افغانستان فرصت مناسبی برای سیستان و بلوچستان است تا از این طریق ظرفیت های حوزه گردشگری سلامت استان بیشتر معرفی شود.

وی گفت: از سوی دیگر، این استان بنا به موقعیت جغرافیایی و شرایط خاص اقلیمی و طبیعی می تواند مقصد مناسبی برای گردشگران سلامت در منطقه باشد، چراکه سیستان و بلوچستان علاوه‌ بر اینکه پیشینه تاریخی و سبقه درخشانی در علم پزشکی دارد، به دلیل قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی خاص، پتانسیل‌های گرانبهایی در این حوزه دارد.

معاون گردشگری افزود: ضمن اینکه بالا رفتن نرخ ارز در کشور نیز در این مورد خاص نوعی فرصت تلقی شده چراکه هزینه‌های درمان مسافران خارجی را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه باید هوشمندانه به فکر دوران پسا کرونا و دوره پس از کنترل این ویروس باشیم، گفت: بسیاری از مقاصد گردشگری در حال آماده کردن زیر ساخت ها و برنامه ریزی راهبردی در حوزه گردشگری سلامت و سایر شاخه های گردشگری برای پساکرونا هستند.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image