دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری در مرز ریمدان گبد راه‌اندازی می‌شود گردشگری

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور سازمان‌دهی گردشگران ورودی، دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری در مرز ریمدان گبد راه‌اندازی می‌شود. 

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور سازمان‌دهی گردشگران ورودی، دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری در مرز ریمدان گبد راه‌اندازی می‌شود. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۴۷۳ بازدید

دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری در مرز ریمدان گبد راه‌اندازی می‌شود

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان:

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: با توجه به بازگشایی مرز ریمدان گبد، تردد مسافران با گذرنامه صورت می‌گیرد که به همین منظور و برای سازماندهی گردشگران ورودی، دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری نیز در این مرز راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: با توجه به اینکه که گذرگاه ریمدان-گبد به بندر چابهار در ایران و بندر گوادر در پاکستان نزدیک است می‌تواند ظرفیت خوبی برای زیرساخت‌های ترانزیتی و گردشگری این منطقه ایجاد کند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: ایجاد این بازارچه‌های مرزی و تقویت زیرساخت‌های مرز رسمی ریمدان تاثیر مستقیمی در وضعیت معیشت مردم خواهد داشت و موجب ایجاد اشتغال برای مرزنشینان و خلق فرصت‌های شغلی متنوع در قالب گردشگری خرید، گردشگری تجاری، گردشگری زیارتی و سایر گردشگران ورودی می‌شود و راه‌اندازی راه‌آهن چابهار زاهدان نیز فرصت مهمی برای اتصال حلقه‌های توسعه این مسیر به صورت ترکیبی و ایجاد کریدور جنوب به شمال برای جابجایی گردشگران و آشنایی با ظرفیت‌های مختلف و متنوع استان خواهد بود.

وی گفت: مرز ریمدان ظرفیت و توانمندی مناسبی برای انتقال زائران پاکستانی و گردشگران و مسافران است چرا که فاصله آن تا بندر گوادر پاکستان حدود 70 کیلومتر است بنابراین گردشگران در شاخه‌های مختلف می‌توانند از این مسیر به دشتیاری و چابهار و سپس از طریق ناوگان زمینی و هوایی و ریلی به شهرها و مناطق تفریحی و گردشگری استان و سایر نقاط ایران سفر کنند.

میرحسینی بیان کرد: پاکستان همسایه شرقی ما دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری، فرهنگی و تمدنی است و مردمان دوطرف مرز از فرهنگ و تاریخ مشترک برخوردار هستند و همین مساله موجب ارتباطات بیشتر ایران و پاکستان و دوستی بیشتر مردم و افزایش تعاملات مرزی را هم فراهم کرده است.

وی گفت: گذرگاه جدید ریمدان بار ترافیکی و تراکم تردد حمل و نقل و مسافر را از تنها مرز رسمی دو کشور واقع در میرجاوه-تفتان کاهش داده و بخشی از آن را به دومین مرز منتقل می‌کند که این مهم باعث تسهیل تردد و روان‌ترشدن حمل و نقل و حضور مسافر و رضایت بیشتر گردشگران و تسهیل شرایط حضور در ایران از طریق مرزهای ورودی سیستان و بلوچستان خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: این امر و فعال‌شدن سایر گذرگاه‌های رسمی مقدمات تبدیل‌شدن سیستان و بلوچستان به دروازه شبه قاره و نوید روزهای بهتر گردشگری از طریق افزایش مراودات اقتصادی و گردشگری دو کشور خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image