تور اکوسافاری کویر لوت در سیستان و بلوچستان  گردشگری

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از تور اکوسافاری کویر لوت در این استان خبر داد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از تور اکوسافاری کویر لوت در این استان خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۳۴۳ بازدید

تور اکوسافاری کویر لوت در سیستان و بلوچستان 

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: تور اکوسافاری از نقاط مختلف کشور با ۱۳ خودرو به منظور بازدید از جاذبه‌های استان به ویژه کویر لوت وارد شهر زاهدان شدند و به مدت ۵ شب در اوت اقامت خواهند داشت.

وی گفت: این تور ۳۳ نفره با همکاری هیات اتومبیل‌رانی وارد استان شدند و رویکرد کلی مجموعه اکوسافاری در اجرای سفرها، رعایت کدهای اخلاقی، اکوتوریسم و آشنایی بیشتر با طبیعت و فرهنگ این خطه از ایران است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: این سفر مهیج و متفاوت، برای تمام علاقه‌مندان به کویر و جاذبه‌های آن مناسب بوده و ماجراجویانه‌بودن و ایمن‌بودن مسیر پیش‌فرض طراحی ‌شده در عمق ریگ‌یلان، ارتفاع ۴۰۰ و سایر جاذبه‌های منحصر به فرد لوت در محدوده نصرت‌آباد استان سیستان و بلوچستان لحاظ شده است.

وی گفت: سفر به سرزمین ناشناخته و حرکت در رویای خیال‌انگیز لوت، مقصد بسیاری از کویرنوردانی ا‌ست که افسون کویر آن‌ها را به پهنه‌ی عظیم لوت کشانده است و عمق سکوت کویر و هنر حیرت‌انگیز خالق در آفرینش زیبایی‌های خیره‌کننده قابل تامل است.

میرحسینی بیان کرد: زیرساخت‌های لازم از جمله کمپ گردشگری، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مراکز فروش صنایع‌دستی در روستاهای اطراف لوت باعث افزایش مشارکت جوامع محلی در همکاری و همراهی با گردشگران و نیز توان‌افزایی بومیان است.

وی خاطرنشان کرد: اکوسافاری فعالیت طبیعت‌گردانی با خودروهای دودیفرانسیل است و گردشگران ماجراجو در فصل‌های پاییز و زمستان در قالب تورهای ماجراجویی لذت هیجان را در محدوده و بوم مناطق طبیعی و بکر مانند کویر تجربه می‌کنند.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image