ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در سایت جهانی شهرسوخته گردشگری

رئیس پایگاه جهانی شهرسوخته سیستان گفت: عملیات تکمیل زیرساخت‌های گردشگری در سایت جهانی شهرسوخته پایان یافت.

رئیس پایگاه جهانی شهرسوخته سیستان گفت: عملیات تکمیل زیرساخت‌های گردشگری در سایت جهانی شهرسوخته پایان یافت.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۵۵۳ بازدید

ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در سایت جهانی شهرسوخته

رئیس پایگاه جهانی شهرسوخته خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجید کلانوری اظهار کرد: عملیات احداث ۶ واحد اقامتی و سه واحد آموزشی کارگاهی در مجموعه شهرسوخته سیستان پایان یافت.

وی گفت: ایجاد ساختمان نگهبانی در ورودی موزه شهرسوخته و ساخته ۸ چشمه سرویس بهداشتی در این محوطه از اقدامات دیگری است که به منظور رفاه گردشگران در این سایت انجام شده است.

رئیس پایگاه جهانی شهرسوخته افزود: عملیات تکمیل و راه‌اندازی اتاق معرفی به منظور اطلاع‌رسانی به گردشگران در سایت جهانی شهرسوخته نیز در حال انجام است و امیدواریم تا نیمه اول اسفندماه امسال به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سایت شهرسوخته، اعتبار امسال این مجموعه به سمت منطقه حوضدار که در حریم شهرسوخته قرار دارد، اختصاص یافته است.

گفتنی است؛ شهرسوخته در منطقه سیستان استان سیستان و بلوچستان قرار دارد و مساحت کلی تپه شهرسوخته حدود 275 هکتار است که در یک برآمدگی بین دریاچه هامون و رود هیرمند بنا شده است.

این محوطهٔ باستانی هفدهمین اثر تاریخی ایران در فهرست یونسکو محسوب می‌شود که با برخورداری از قدمت ۵۰۰۰ ساله هم‌اکنون به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای باستانی دنیا شناخته می‌شود.
مهم‌ترین آثار معماری مکشوفه در شهرسوخته خانه‌های موسوم به پلکانی و بنای کاخ سوخته است

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image