لزوم مرمت آثار تاریخی سیستان و بلوچستان گردشگری

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۵۳۶ بازدید

لزوم مرمت آثار تاریخی سیستان و بلوچستان


نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات خوبی در زمینه مرمت آثار تاریخی و کاربری مناسب این آثار در حال انجام است که باید افزایش یابد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، فداحسین مالکی عصر امروز در بازدید از گاراژ ملک زاهدان اظهار کرد: اقدامات خوبی در زمینه مرمت آثار تاریخی و کاربری مناسب این آثار در حال انجام است اما این اقدامات باید در گذشته دورتری صورت می‌گرفت که آسیب‌هایی از جمله دعواهای قومیتی باعث شد فرصت‌ها از دست برود، در حالی که باید همه دست بدهند و از ظرفیت‌های فراوان استان برای پیشرفت استفاده کنند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهر زاهدان به عنوان آینه استان است افزود: 42 درصد در زاهدان حاشیه‌نشین هستند.

وی ادامه داد: مرکز این استان شباهتی با هیچ مرکز استان دیگری از لحاظ توسعه یافتگی ندارد بلکه تبدیل به یک روستای بزرگ شده که باید از این حالت خارج شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید اظهار کرد: بنای تاریخی گاراژ ملک مربوط به دوره پهلوی دوم است و در سال ۱۳۸۶ با شماره ۲۲۲۵۳ در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده است.

علیرضا جلالزایی افزود: این بنا دارای ۴۰ حجره و محوطه بزرگی است که در حال بازسازی بوده و قرار است پس از بازسازی کامل با کاربری بازارچه صنایع‌دستی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی بیان کرد: بیش از ۵۰ میلیارد ریال دیگر لازم است تا این بنا به صورت کامل بازسازی شده و به بهره‌برداری برسد که امیدواریم با حمایت مسئولان و نمایندگان مجلس نیز این امر محقق شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image