برگزاری دوره مدیریت بحران در موزه‌ها و اماکن تاریخی در زاهدان گردشگری

به مناسبت هفته میراث‌فرهنگی صورت گرفت

به مناسبت هفته میراث‌فرهنگی صورت گرفت

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۴۳۶ بازدید

برگزاری دوره مدیریت بحران در موزه‌ها و اماکن تاریخی در زاهدانمعاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت هفته میراث‌فرهنگی، دوره مدیریت بحران در موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی در موزه منطقه‌ای جنوب شرق در زاهدان برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، منصوره ملاالهی امروز اظهار کرد:با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، یک دوره تخصصی با عنوان مدیریت بحران در موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی با حضور کارکنان موزه‌ها و یگان حفاظت توسط مجتبی سعادتیان در سالن کنفرانس موزه منطقه‌ای جنوب شرق در زاهدان برگزار شد.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: در این دوره تخصصی موضوعاتی از جمله بحران، اهداف مدیریت بحران، پیشگیری، آمادگی، مقابله، بازسازی دیدگاه سنتی، دیدگاه نوین و عوامل بحران‌ساز مطرح شد.

وی گفت: در ادامه به مهم‌ترین مخاطرات، بحران و راه‌های برخورد با آن در بناهای تاریخی همچون سیل، زلزله، آتش‌سوزی و غیره پرداخته شد.

ملاالهی بیان کرد: مهم‌ترین موضوع مورد بحث، مسئله آتش‌سوزی بود که از طریق مسائل مختلف اتفاق می‌افتد و چگونگی جلوگیری از وقوع و در صورت اتفاق، عمده فعالیت مواجهه با آن پدیده در این دوره بررسی شد.

وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان در این نشست با دستورالعمل‌های جلوگیری از بحران‌هایی همچون آتش‌سوزی و چگونگی اطفا و اعلان آشنا شدند.

گفتنی است؛ در پایان به شرکت‌کنندگان گواهی‌نامه حضور در دوره اعطا می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image