تشکیل کارگروه پدافند غیرعامل در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گردشگری

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از تشکیل کارگروه پدافند غیرعامل در این اداره‌کل خبر داد.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از تشکیل کارگروه پدافند غیرعامل در این اداره‌کل خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۴۶۲ بازدید

تشکیل کارگروه پدافند غیرعامل در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان اعلام کرد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجید کلانوری اظهار کرد: با توجه به اهمیت حوزه میراث‌فرهنگی و نقش آن در حفظ هویت و حافظه بشری، سبب شده که صیانت از مواریث مهم کشور یک موضوع جدی تلقی شود چراکه امروزه شاهدیم که دشمنان غاصب پیش از هدف قراردادن مرزها و گلوگاه‌های سیاسی _ اقتصادی هر مرز و بوم، ابتدا فرهنگ، هویت و میراث تاریخی آنها را هدف قرار می‌دهند چون این امر می‌تواند مقدمه خوراندن هویت برساخته و جعلی خود به آنان باشد که این به وضوح در اقدامات گذشته طالبان و امروز داعش دیده می شود، از آن مهم‌تر در تهدیدات سیاسی علیه کشورمان نیز می‌بینیم که دشمن به خود اجازه می‌دهد و دم از تهدید میراث و فرهنگ‌مان می‌زند.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: این امر سبب شده در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور کارگروهی تحت عنوان پدافند غیرعامل شکل گیرد که به تبع آن جلسه‌ای توجیهی به‌منظور آگاهی بیشتر کارکنان و مسئولان استانی ادارات‌کل به ریاست مدیران‌کل استان‌ها شکل گیرد.

وی ادامه داد: در همین راستا جلسه‌ای با حضور مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری، و نیز دهاقین نماینده پدافند غیرعامل وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نیز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان برگزار شد.

کلانوری بیان کرد: در این جلسه با آسیب‌شناسی و بیان فرصت‌ها و تهدیدها در حوزه‌های سه‌گانه وزراتخانه گزارشی از مجموعه اقدامات صورت گرفته در سطح کشور ارائه شد.

وی از مهم‌ترین مصوبات این جلسه به برگزاری دوره آموزشی برای کارکنان میراث‌فرهنگی استان اشاره کرد و گفت: قرار شد این دوره آموزشی در یک مشارکت دوسویه پدافند غیرعامل وزارتخانه متبوع با پدافند غیرعامل استانداری برگزار می‌شود و نیز مقرر شد آثار شاخص استان به منظور قراردادن آنها در لیست آثار خیلی مهم کشور که باید از دید پدافندی به آن توجه شود، گزینش شود.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خاطرنشان کرد: طبق قانون ادارات می‌توانند ۲ درصد از اعتبارات تملک دارایی خود را در راستای تحقق سیاست‌های پدافند غیرعامل هزینه کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image