نشست هم‌اندیشی صنعتگران با فرماندار شهرستان لاشار  گردشگری

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر گفت: نشست هم‌اندیشی صنعتگران شهرستان جدیدالتاسیس لاشار با هدف بررسی مشکلات صنایع‌دستی با فرماندار این شهرستان برگزار شد. 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر گفت: نشست هم‌اندیشی صنعتگران شهرستان جدیدالتاسیس لاشار با هدف بررسی مشکلات صنایع‌دستی با فرماندار این شهرستان برگزار شد. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۷۰۷ بازدید

نشست هم‌اندیشی صنعتگران با فرماندار شهرستان لاشار 

امروز برگزار شد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، خیرالنساء امیری اظهار کرد: نشست هم‌اندیشی صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان لاشار باحضور فرماندار و مسئولان اجرایی این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان جدیدالتاسیس لاشار برگزار شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر افزود: این نشست با هدف بررسی مسائل و مشکلات صنعتگران و تعاونی‌های صنایع‌دستی برگزار شد.

وی ادامه داد: نقش و جایگاه صنایع‌دستی در فرایند توسعه اقتصادی جوامع محلی بسیار مؤثر است و یکی از ظرفیت‌های بی‌بدیل در لاشار وجود صنایع‌دستی غنی و ارزشمندی است که توانسته سهم مهمی در رونق اقتصادی منطقه ایفا کند و از آن جمله تنگه‌سرحه روستای ملی حصیر بوده که در نقاط مختلف کشور معرفی شده است.

امیری بیان کرد: بیرون‌آمدن صنعت دست هنرمندان و صنعتگران از پستوخانه‌ها و ورود به بازارهای داخلی و خارجی و افرایش سهم صادرات از اولویت‌های کاری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: توجه به بسته‌بندی آثار، سامان‌دهی تعاونی‌ها، فروش آنلاین باتوجه به شرایط حاکم و سایه شوم کرونا و بیمه هنرمندان از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بررسی و در دستور کار اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نیز صنعتگران شهرستان قرار گرفت.

گفتنی است؛ در پایان این نشست توسط فرماندار شهرستان لاشار از فعالان عرصه صنایع‌دستی این شهرستان تجلیل به‌عمل آمد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image