راه‌اندازی ۳ واحد بوم‌گردی در چابهار و تفتان گردشگری

به‌مناسبت روز جهانی روستا و عشایر صورت گرفت

به‌مناسبت روز جهانی روستا و عشایر صورت گرفت

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۵۳۷ بازدید

راه‌اندازی ۳ واحد بوم‌گردی در چابهار و تفتانکارشناس توریسم واحد گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: به‌مناسبت روز جهانی روستا و عشایر ۳ واحد بوم‌گردی در شهرستان‌های چابهار و تفتان راه‌اندازی شده است.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، سرحدی اظهار کرد: به‌مناسبت روز جهانی روستا و عشایر ۳ اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان‌های چابهار و تفتان افتتاح شده است.

کارشناس اکوتوریسم واحد گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: دو واحد بوم‌گردی در شهرستان چابهار توسط بخش خصوصی و هرکدام با حجم سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال راه‌اندازی شدند.

وی ادامه داد: یک واحد بوم‌گردی نیز در شهرستان تفتان با ۱۰ میلیارد ریال سرمایه شخصی و ۷ میلیارد ریال تسهیلات دولتی راه‌اندازی شده است.

سرحدی بیان کرد: در این واحدها در مجموع ظرفیت اقامت ۵۰ نفری فراهم شده و برای ۱۰ نفر نیز به صورت مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

وی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر بالغ بر ۵۱ واحد بوم‌گردی در سطح استان فعال هستند که امیدواریم با شروع دوباره گردشگری شاهد رونق بوم‌گردی‌های استان باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image