آغاز دوره پیشرفته آموزش سوزن‌دوزی در راسک  گردشگری

رئیس اداره میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان راسک از آغاز دوره پیشرفته آموزش سوزن‌دوزی در این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان راسک از آغاز دوره پیشرفته آموزش سوزن‌دوزی در این شهرستان خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۸۳۷ بازدید

آغاز دوره پیشرفته آموزش سوزن‌دوزی در راسک 

رئیس اداره میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی راسک خبر داد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، خلیل نبات‌زهی اظهار کرد: دومین دوره آموزش سوزن‌دوزی پیشرفته در شهرستان راسک از نیمه دوم آبان‌ماه امسال آغاز شده و به مدت ۳ ماه برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی راسک افزود: این دوره با حضور ۲۰۵ هنرجو در ۶ کلاس با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: دوره قبل آموزش صنایع‌دستی در راسک با دو رشته سوزن‌دوزی و سکه‌دوزی برگزار شد و در پایان برای ۲۰۰ هنرجو گواهی‌نامه مهارت صادر شد.

نبات‌زهی بیان کرد: در شهرستان راسک به‌ویژه در اکثریت روستاهای این شهرستان هنرمندان توانمندی در رشته سوزن‌دوزی هستند و از سال ۸۱ تاکنون حدود ۴ هزار گواهی‌نامه سوزن‌دوزی در شهرستان راسک صادر شده و همچنین رشته‌هایی مثل حصیربافی، سکه‌دوزی، سفالگری، زیورآلات سنتی و آهنگری سنتی نیز در این شهرستان فعال هستند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image