آغاز دومین دوره آموزش صنایع‌دستی در نیمروز گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز خبر داد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز خبر داد

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۳۰۸ بازدید

آغاز دومین دوره آموزش صنایع‌دستی در نیمروزرئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز گفت: دومین دوره آموزش صنایع‌دستی شهرستان نیمروز در سال جاری با محوریت آموزش هنر اصیل خامه‌دوزی در حال برگزاری است.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: با توجه به شرایط بیماری کرونا و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی دومین دوره کلاس‌های آموزش صنایع‌دستی به‌منظور توانمندسازی و اشتغالزایی هنرجویان نیمروزی از اواسط آبان‌ماه آغاز شده و تا اواسط بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز افزود: این دوره‌ها در ۵ رشته خامه‌دوزی، گلیم‌بافی، البسه محلی، سیاه‌دوزی و حصیربافی با مربیان مجرب در میل نادر، فقیرلشکری و قائم‌آباد به ۹۵ هنرآموز آموزش داده می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌هایی که در منطقه وجود دارد و عدم وجود آب برای کشاورزی و درآمدزایی مردم، بهترین گزینه در حال حاضر اشتغال در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی است که این اداره آماده همکاری لازم با علاقه‌مندان در این حوزه را دارد.

میرحسینی بیان کرد: بعد از پایان این دوره‌ها در صورت قبولی در آزمون کتبی و عملی، گواهینامه معتبر از میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به کارآموزان اعطا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تخصیص اعتبار و تسهیلات بانکی نیز افراد واجد شرایط برای راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی به بانک‌ معرفی خواهند شد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image