در هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفت گردشگری

اهدای دو هزار جلد کتاب به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل

اهدای دو هزار جلد کتاب به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۵۳۵ بازدید

در هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفترئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل گفت: دو هزار جلد کتاب قدیمی تاریخی و فرهنگی به کتابخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان اهدا شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: در هفته کتاب و کتاب‌خوانی تعداد دو هزار جلد کتاب توسط علیرضا خسروی از کارشناسان اسبق اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به‌منظور راه‌اندازی بنیاد ایران‌شناسی شعبه سیستان به این اداره اهدا شد که بیشتر کتاب‌ها در زمینه‌ تاریخ، فرهنگ، مردم‌شناسی و غیره بوده و در چاپ‌های قدیمی و سه دهه قبل از کتابخانه شخصی نامبرده است که در اختیار کتابخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل قرار گرفت.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل افزود: یکی از مباحث مهمی که کارشناسان و پژوهشگران حوزه سیستان آن را دنبال و مطرح می‌کنند راه‌اندازی شعبه واحد بنیاد ایران‌شناسی در سیستان است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و وجود مؤلفه‌های تاریخی موجود و پيشينه‌ بسيار مثبتی که حوزه سیستان در سطح ملي و جهاني دارد لازم است تا شعبه بنياد ايران‌شناسي سیستان راه‌اندازی و براي ثبت و معرفی اين ارزش‌ها به مردم كشور از راه پژوهش و تاریخ‌نگاری تلاش شود.

میرحسینی بیان کرد: با پیگیری‌های که توسط محمدسرگزی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی شده، قرار است مجوز راه‌اندازی مجدد شعبه سیستان‌شناسی بنیاد در اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان زابل از بنیاد ایرانشناسی کشور دریافت شود.

وی خاطرنشان کرد: در کتابخانه این اداره هزار و ۶۰۰ کتاب وجود دارد که با اضافه‌شدن این کتاب‌های نفیس و مهم، تعداد جلدهای این کتابخانه به ۳ هزار و ۶۰۰ مجلد رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image