بازدید نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی از روند مرمت و بازسازی بانک ایران و انگلیس زابل  گردشگری

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل گفت: حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی از روند مرمت و بازسازی بانک ایران و انگلیس شهرستان زابل بازدید به‌عمل آورد. 

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل گفت: حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی از روند مرمت و بازسازی بانک ایران و انگلیس شهرستان زابل بازدید به‌عمل آورد. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۴۲۶ بازدید

بازدید نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی از روند مرمت و بازسازی بانک ایران و انگلیس زابل 

امروز صورت گرفت

به‌گزارش روابط‌عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی به همراه مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان امروز از روند مرمت و بازسازی اثر تاریخی بانک ایران و انگلیس شهر زابل بازدید کردند.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل افزود: در این بازدید قرار شد پیگیری‌های لازم برای افزایش اعتبارات و ساخت کانال زهکشی لوله‌ای در اطراف بنای تاریخی صورت گیرد و و با توجه به اینکه این اثر نسبت به ساختمان‌های مجاور پایین‌تر است انتقال آب‌های زه ساختمان انجام شده و تخلیه به فاضلاب شهری صورت گیرد.

وی ادامه داد: این اثر پس از تکمیل مرمت با کاربرد بازارچه صنایع‌دستی در اختیار صنعتگران و کارآفرین صنایع‌دستی به‌منظور تولید و فروش محصولات قرار خواهد گرفت.

میرحسینی بیان کرد: در این فصل از مرمت این اثر اندود کاهگل دیواره‌های ساختمان، دیوارکشی بخشی از ساختمان، آجرفرش و فضای سبز ساختمان در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: همچنین با رایزنی که با شهرداری زابل صورت گرفته قرار است به‌منظور مشارکت در مرمت این اثر در خاکبرداری اطراف ساختمان همکاری لازم را داشته باشند.

گفتنی است؛ اثر تاریخی مربوط به دوران قاجار و یکی از مهم‌ترین آثار ثبت ملی شهرستان زابل است که ۱۵ شهریورماه ۱۳۸۳ با شماره ثبت ۱۱۱۹۱ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image