رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر خبر داد گردشگری

آغاز مرمت موزه قرآن و عترت ایرانشهر

آغاز مرمت موزه قرآن و عترت ایرانشهر

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۴۶۶ بازدید

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر خبر دادرئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر از آغاز مرمت موزه قرآن و عترت این شهرستان خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، رحمان ریگی اظهار کرد: عملیات بازسازی و مرمت محوطه موزه قرآن و عترت شهرستان ایرانشهر از هفته گذشته آغاز شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر افزود: با توجه به کثرت علاقمندان به بازدید از این موزه، رفع نواقص ساختمان و بالابردن استحکام این بنای ارزشمند تاریخی در دستور کار قرار گرفته بود که قرار است در فازهای مختلف و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و اقلیم منطقه صورت گیرد.

وی ادامه داد: در این عملیات نیز بازسازی و مرمت جداره‌های محوطه با ملات کاهگل انجام می‌شود و اقدامات دیگری از جمله عایق جداره‌های خارجی به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت با گرم‌تر شدن هوا نیز انجام خواهد شد.

ریگی بیان کرد: موزه قرآن و عترت در سال ۱۳۵۶ ساختمان محل زندگی مقام معظم رهبری در دوران اقامت اجباری بوده که ایشان از دی‌ماه سال ۵۶ تا شهریورماه سال ۵۷ در این ساختمان اقامت داشتند و در سال ۱۳۷۰ توسط شخصی به نام پرویز فاضلی مالک بنا، به عنوان یادبودی از دوران تبعید مقام معظم رهبری به سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اهدا شد.

وی خاطرنشان ساخت: این بنا در سال ۱۳۸۶ با شماره ۱۹۳۲۲ در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image