در بازدید استاندار از خانه خلاق صنایع‌دستی صورت گرفت گردشگری

تاکید بر صادرات محصولات صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان

تاکید بر صادرات محصولات صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۲۰۱ بازدید

در بازدید استاندار از خانه خلاق صنایع‌دستی صورت گرفتاستاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از خانه خلاق صنایع‌دستی در زاهدان گفت: صادرات بهترین راه برای فروش محصولات صنایع‌دستی است.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از نخستین خانه خلاق صنایع‌دستی کشور در زاهدان اظهار کرد: کاهش فروش صنایع‌دستی به دلیل درآمد پایین مردم است و بهترین راه برای بهبود این اوضاع صادرات است.

وی ادامه داد: شناساندن محصولات صنایع‌دستی استان نیز امری ضروری است و به همین منظور باید پای رسانه‌‌های مرکز به استان باز شود.

مدرس‌خیابانی با تاکید بر فروش اینترنتی محصولات صنایع‌دستی استان بیان کرد: باید در زمینه صادرات تلاش بیشتری صورت گیرد و همچنین در ادارات برای هدایا و سوغات مهمانان از این محصولات استفاده شود.

وی گفت: باتوجه به اینکه بسیاری از روستاهای استان به‌دلیل خشکسالی خالی از سکنه شده‌اند بهتر است کارآفرینی از طریق صنایع‌دستی را به روستاها برسانیم تا از مهاجرت مردم جلوگیری شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه محصولات صنایع‌دستی استان بسیار ارزشمند هستند و باید جای محصولات بی‌کیفیت چینی را بگیرند، افزود: بهتر است در بسته‌بندی برخی محصولات نیز از دست‌بافته‌های حصیر استفاده شود چراکه محکم، مقاوم و در عین حال زیبا هستند.

وی اذعان کرد: در زمینه بسته‌بندی در استان بسیار ضعیف عمل شده و بحث صادرات بدون بسته‌بندی مناسب امکان‌پذیر نیست، به‌طور کلی در استان و حتی در کشور در بحث تولید خوب عمل می‌شود اما در زمینه فروش و صادرات بسیار ضعیف عمل می‌شود.

مدرس‌خیابانی خاطرنشان کرد: صنعتگران باید از فروش اینترنتی بهره کافی را ببرند و در کنار تولید صنایع‌دستی از وجود مشاوران و جوانانی آشنا با علم روز و بازاریابی بهره‌مند شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image