برگزاری دوره آموزشی راهنمای بلد محلی در استان سیستان و بلوچستان  گردشگری

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۳۴ بازدید

برگزاری دوره آموزشی راهنمای بلد محلی در استان سیستان و بلوچستان معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از برگزاری دوره آموزشی راهنمای بلد محلی در سیستان و بلوچستان خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: دوره آموزشی راهنمای بلد محلی به صورت مجازی در سطح استان برگزار می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: این دوره با همکاری شرکت مهارت‌آموز اوشیدا و به مدت یک‌ماه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اولین دوره آموزشی بلد محلی برای ارتقا سطح دانش و توانمندسازی افراد بومی مرتبط با گردشگران از ۲۶ بهمن‌ماه امسال به مدت ۷۰ ساعت در منطقه الموت آغاز و کلاس‌های آن در روزهای سه‌شنبه ، چهارشنبه و پنج‌شنبه هر هفته به صورت مجازی برگزار می‌‌شود.

میرحسینی با اشاره به سر فصل‌‌های این دوره آموزشی یادآور شد: آشنایی با جغرافیای جهانگردی و اکوتوریسم استان، آشنایی با تاریخ و فرهنگ اقوام استان، آشنایی با صنایع‌‌دستی استان، بهداشت سفر و کمک ‌های اولیه، آشنایی با جاذبه‌‌های تاریخی و میراث‌‌فرهنگی استان، آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به حفظ میراث، آشنایی با اصطلاحات انگلیسی مربوط به میراث‌فرهنگی و گردشگری و آشنایی با فنون راهنمای تور از سرفصل‌‌های این دوره آموزشی است.

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌کنندگان پس از گذراندن آزمون و تکمیل پرونده، گواهی‌نامه معتبر برای فعالیت با مجوز در حوزه گردشگری استان دریافت خواهند کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image