رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چابهار خبر داد گردشگری

معرفی و احیای هنرهای سنتی در ساختمان تاریخی گمرک چابهار

معرفی و احیای هنرهای سنتی در ساختمان تاریخی گمرک چابهار

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۴۴۶ بازدید

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چابهار خبر دادرئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چابهار گفت: به‌منظور احیای هنرهای سنتی منطقه، برنامه‌های فرهنگی در ساختمان قدیمی گمرک چابهار برگزار می‌شود.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، عبدالحمید بلوچ‌زاده اظهار کرد: در بازدید رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور از ساختمان قدیمی گمرک چابهار مقرر شد از این بنا برای حفظ و احیای هنرهای سنتی منطقه استفاده شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چابهار افزود: در تفاهمی که بین شورای فرهنگ عمومی کشور با اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چابهار صورت گرفت قرار شد به‌منظور حفظ و احیای هنرهای سنتی منطقه، برنامه‌های فرهنگی در این ساختمان اجرا شود.

وی ادامه داد: اجرای موسیقی سنتی، برگزاری نمایشگاه هنرهای سنتی و صنایع‌دستی و سایر برنامه‌های فرهنگی از اقدامات دیگری است که مقرر شد در ساختمان گمرک چابهار اجرا شود.

بلوچ‌زاده بیان کرد: قدمت ساختمان قدیمی گمرک به دوره قاجاریه برمی‌گردد و این بنا در سال ۱۳۸۳ با شماره ۱۱۴۷۸ در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image