جشنواره مجازی فرهنگی و آداب و رسوم محلی در میراث جهانی بیابان لوت گردشگری

جشنواره مجازی فرهنگی و آداب و رسوم محلی در میراث جهانی بیابان لوت

جشنواره مجازی فرهنگی و آداب و رسوم محلی در میراث جهانی بیابان لوت

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۷۶ بازدید

جشنواره مجازی فرهنگی و آداب و رسوم محلی در میراث جهانی بیابان لوت

به‌زودی برگزار می‌شود

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره مجازی فرهنگی و آداب و رسوم محلی در میراث جهانی بیابان لوت با همکاری پایگاه جهانی بیابان لوت برگزار می‌شود.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: به‌مناسبت گرامی‌داشت ششمین سالروز ثبت جهانی بیابان لوت در فهرست میراث جهانی یونسکو و با همکاری پایگاه میراث جهانی بیابان لوت جشنواره مجازی فرهنگی و آداب و رسومی محلی در میراث جهانی بیابان لوت برگزار می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی ارزش‌های فرهنگی و آداب و رسوم جوامع محلی میراث جهانی بیابان لوت در سطح ملی است.

وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را از دهم اسفندماه امسال تا حداکثر ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ همراه با تمامی مشخصات اعلام شده در بخش "شرایط ارسال عکس و فیلم" به آدرس ایمیل پایگاه (irannaturalsites@gmail.com)، یا تلگرام (Lutdesert_WHB@) ارسال کنند.

میرحسینی بیان کرد: آثار برگزیده در ۲۷ تیرماه همزمان با گرامیداشت ششمین سالروز ثبت جهانی بیابان لوت معرفی خواهند شد.

وی گفت: آثار برگزیده در ۲۷ تیرماه همزمان با گرامیداشت ششمین سالروز ثبت جهانی بیابان لوت معرفی خواهند شد و به سه نفر اول جوایز نفیس از سوس اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اهدا می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: محورهای جشنواره عکس و فیلم انواع آیین‌ها، مراسم، جشن‌ها و بازی‌های بومی محلی، غذاها، سوغات و محصولات کشاورزی بومی محلی است.

وی با اشاره به اینکه عکس و فیلم‌های ارسالی باید به ترتیب شماره‌گذاری شده و مشخصات آنها ذکر و نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و تلفن صاحب اثر دقیقاً ذکر شود، گفت: همچنین تاریخ تهیه عکس یا فیلم، نام محل و شرح مختصری از اثر ارسالی شامل نام و نوع آیین، مراسم، جشن، بازی، غذا، محصول و غیره ذکر شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image