هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان وجود دارد گردشگری

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی ستاد خدمات سفر در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی ستاد خدمات سفر در سیستان و بلوچستان وجود دارد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۸۴ بازدید

هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان وجود دارد

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی:

‌به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، چهارمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان در سال ۱۴۰۰ با حضور شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این جلسه اظهار کرد: بعضی اقدامات تأثیر ماندگاری در ذهن گردشگران دارد، بنابراین امیدافرینی و ایجاد انگیزه توسط اعضای ستاد سفر یک خدمت بزرگ و ارزشمند است.

وی ادامه داد: کرونا در دو سال گذشته مانع سفر شده بود اما اهمیت برنامه‌های امسال انقدر زیاد بود که معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، معاونین وزیر کشور و غیره جلسات متعددی در این زمینه داشتند چرا که اگر خدمات خوبی ارائه نشود ممکن است موجب ناخرسندی مردم شود.

شالبافیان با اشاره به اینکه هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، یادآور شد: تصویری که در گذشته راجع به این استان نشان داده شده بود، اصلاح شده و بخشی از دلایل آن حضور عموم مردم است.

وی گفت: فرصت خوبی است تا ظهور و بروز فرهنگ، میزبانی و مهمان‌نوازی مردم انعکاس پیدا کند و همه دستگاه‌ها باید کمک کنند تا جاذبه‌های استان دیده شود.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: کمیته اطلاع‌رسانی یکی از اصلی‌ترین کمیته‌هاست که باید فعالانه رفتار کند بنابراین اطلاع‌رسانی به‌موقع و هماهنگی با دبیرخانه ستاد را در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد: حضور و استقرار قضات کشیک در شورای تامین بررسی شود چرا که وقتی اتفاقی برای مسافری پیش بیاید نباید سرگردان شوند.

شالبافیان اذعان کرد: یکی از راه‌های کاهش اتفاقات جاده ای توقف خودروها هست و هرچه توقف بیشتر باشد حادثه کمتر است بنابراین برگزاری رویدادهای محلی در روستاها باعث توقف مسافران و خودروها و در نتیجه کاهش حوادث جاده‌ای می‌شود.

وی با بیان اینکه به گروه‌های دانشجویی، راهنماهای گردشگری و بلدهای محلی احتیاج داریم، بیان کرد: به عموم مردم برای آگاهی از میزبانی استان و افزایش حضور مسافران در سال جدید اطلاع‌رسانی شود تا آمادگی لازم برای آنها ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: در شورای فرهنگ عمومی کشور سال جدید که اولین سال قرن جدید است با عنوان «سال جدید قرن جدید» نامگذاری شده است.

حسین مدرس‌خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار کرد: در بحث نان، ارزاق و کالاهای اساسی در ایام عید سهمیه‌ها افزایش یابد و حتما گشت ویژه فعال باشند.

وی ادامه داد: سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی ملاک کارآمدی مدیریت استان است و باید جدی گرفته شوند.

رئیس ستاد خدمات سفر استان افزود: در بحث امداد جاده‌ای، امداد خودرو و مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی نیز در ایام نوروز تمامی اعضای مربوطه باید در کنار هم مستقر شوند.

وی گفت: بحث استقبال از نوروز به‌ویژه در شهرهای گردشگرپذیر باید در دستور کار شهرداران قرار گیرد.

مدرس‌خیابانی تصریح کرد: امنیت بحث بسیار مهمی است و استقرار نیروی‌های انتظامی و امنیتی در جاده‌ها و راه‌ها به امنیت خاطر مسافران می‌دهد.

وی گفت: نظافت و زیباسازی چهره شهر نکته مهمی بوده که شهرداران باید توجه ویژه داشته باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: از ۲۵ اسفندماه به هیچ وجه خروج سوخت از گذرگاه‌های استان انجام نشود و جلوی ورود و خروج از تمامی گذرگاه‌های استان گرفته شود.

وی با بیان اینکه جلوی هیچ دستفروشی گرفته نشود، تاکید کرد: هیچ شغلی در شب عید تعطیل نشود و نان‌بری انجام نشود چرا که دستفروشان کسب روزی حلال می‌کنند.

مدرس‌خیابانی با اعلام اینکه پروازهای شبانه چابهار راه‌اندازی شده، اذعان کرد: فرصت ۲۵ اسفند امسال تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ غنیمت است و باید قدر بدانیم چرا که حوزه گردشگری در ایام عید فرصت بزرگی است تا با ارائه خدمات مطلوب به مسافران و حضور دوباره آنها در طول سال نیز ستاد سفر را تشکیل دهیم.

وی خاطرنشان ساخت: اقتصاد گردشگری خیلی مهم است و این رفت و آمدها باید برای مردم محلی درآمد داشته باشد.


علیرضا جلالزایی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان نیز در این جلسه اظهار کرد: در حال پیگیری برای تخصیص زمین در راستای ایجاد کمپ موقت استراحت در مبادی ورودی شهر هستیم.

وی ادامه داد: قرار است مهمانسراهای تمامی دستگاه‌ها با هماهنگی با دبیرخانه ستاد در اختیار مهمانان نوروزی قرار گیرند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: قرار است فرمانداران سطح استان ضمن ابلاغ به دهیاران و بخشداران تمهیداتی ایجاد کنند تا در هر روستا و بخش حداقل یک اقامتگاه بومگردی راه‌اندازی شود.

دبیر ستاد خدمات سفر استان خاطرنشان کرد: برنامه شبانه ۱۳ قسمتی در ایام عید با همکاری صدا و سیمای استان اجرا می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image