نخل جدید جایگزین تک‌درخت قطع‌شده در ساحل درک شد گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان:

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۶۶ بازدید

نخل جدید جایگزین تک‌درخت قطع‌شده در ساحل درک شدمدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: نخل جدیدی از نخلستان‌های منطقه با معیارهای محیط زیست، جایگزین تک‌درخت قطع‌شده در ساحل درک شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: به‌دنبال قطع تک‌درخت نخل که در ساحل کویری درک از چشم‌انداز زیبایی برخوردار بود و یک جاذبه گردشگری منحصربفرد محسوب می‌شد، در اسرع وقت با تماس با نیروهای انتظامی و فرماندار شهرستان زرآباد تمهیدات لازم برای این که این جاذبه از بین نرود، صورت گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: یک نخل از نخلستان‌های منطقه به این محل انتقال داده شده و کاملا حفاظت‌شده و براساس معیارهای محیط زیست جایگزین نخل قبلی شد.

وی گفت: نکته مهم اینست که افرادی که چنین رفتار ناپسندی انجام می‌دهند قطعا خواهان رونق صنعت گردشگری و توسعه منطقه نیستند چراکه افزایش رفت و آمدهای مردم قطعا توسعه گردشگری، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را به‌همراه خواهد داشت.

جلالزایی بیان کرد: این منطقه در حال حاضر به عنوان یک لوکیشن‌ ویژه گردشگری است و چنین افراد متخلفی باعث جلوگیری از پیشرفت منطقه می‌شوند بنابراین مسئولانی که متولی فرهنگ هستند باید در این زمینه چاره‌اندیشی کنند تا دیگر شاهد چنین اعمالی نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری و تماس با دریابانی منطقه، محیط‌زیست و فرمانداری قرار شد نظارت بیشتری انجام شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image