برگزاری جشن نوروزگاه در ورودی شهر میرجاوه گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میرجاوه گفت: آئین نوروزگاه با اجرای برنامه‌های متنوع در ورودی شهر میرجاوه برگزار شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میرجاوه گفت: آئین نوروزگاه با اجرای برنامه‌های متنوع در ورودی شهر میرجاوه برگزار شد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۸۹۵ بازدید

برگزاری جشن نوروزگاه در ورودی شهر میرجاوه

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میرجاوه خبر داد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، عبدالله کُرد اظهار داشت: آئین نوروزگاه با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان در ورودی شهر میرجاوه برگزار شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میرجاوه هدف از اجرای این برنامه را احیای آیین‌های فراموش‌شده سنتی و بومی و نیز ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین مردم و گردشگران دانست و افزود: برپایی سیاه‌چادر عشایری، اجرای موسیقی محلی و رقص سنتی سه‌چاپی، نمایشگاه صنایع‌دستی و غذاهای محلی و نیز تجلیل از صنعتگران و هنرمندان فعال شهرستان از برنامه‌هایی بود که در این مراسم برگزار شد.

وی ادامه ‌داد: شهرستان مرزی میرجاوه دارای ظرفیت‌های خوبی از قبیل گردشگری و کشاورزی بوده و به‌دلیل داشتن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، موقعیت ویژه‌اي در استان و کشور داشته و دارای روستاهای هدف گردشگری زیبا و بکر است.

کُرد خاطرنشان ساخت: باتوجه به نزدیک‌بودن شهرستان میرجاوه به مرکز استان پیش‌بینی شده مسافران و گردشگران زیادی وارد این شهرستان شوند و ستاد خدمات سفر میرجاوه نیز این آمادگی را دارد که با ارائه خدمات شایسته و مطلوب به مسافران زمینه رفاه آنان را فراهم کند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image