ظرفیت همه اقامتگاه‌های چابهار تکمیل شده است گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای نوروز تاکنون ۴۵۲ هزار مسافر وارد چابهار شدند و ظرفیت همه اقامتگاه‌ها تکمیل شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای نوروز تاکنون ۴۵۲ هزار مسافر وارد چابهار شدند و ظرفیت همه اقامتگاه‌ها تکمیل شده است.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۹۷ بازدید

ظرفیت همه اقامتگاه‌های چابهار تکمیل شده است

علیرضا جلالزایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: آیین نوروزگاه با برنامه‌های متنوع در نقاط مختلف استان در حال اجراست.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: در مبادی ورودی شهرها با اجرای برنامه‌های فرهنگی از جمله برپایی سیاه‌چادر عشایری، پخت غذاهای محلی و چای دودی برای پذیرایی از مسافران، نمایش صنایع‌دستی، اجرای موسیقی و رقص محلی و غیره به استقبال مسافران می‌روند.

وی ادامه داد: بازارچه‌های موقت صنایع‌دستی در تمام شهرهای استان ایجاد شده و از جمله این شهرها کنارک است که ۵۰ غرفه در بلوار ساحلی کنارک دایر شده و علاوه‌بر معرفی فرهنگ، فروش محصولات نیز صورت می‌گیرد.

جلالزایی بیان کرد: در تالاب صورتی چابهار بیش از صد غرفه و در تنگه‌سرحه از شهرستان نیکشهر نیز ۳۰ غرفه صنایع‌دستی راه‌اندازی شده است.

وی گفت: از ابتدای نوروز تاکنون ۴۵۲ هزار مسافر وارد چابهار شدند و ظرفیت همه اقامتگاه‌ها تکمیل شده است، همچنین مدارس و ادارات نیز برای اسکان گردشگران و برپایی چادرهای مسافرتی آنان درب ساختمان‌ها را باز کردند.

دبیر ستاد خدمات سفر سیستان و بلوچستان افزود: اقلیم منطقه باعث شده تا گردشگران زیادی از سراسر کشور وارد استان شوند و طبیعت‌گردی در شهرهای نیکشهر، قصرقند، سراوان و ایرانشهر و به‌ویژه حاشیه رودخانه سرباز رونق گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی که شده سونامی سفر در استان صورت خواهد گرفت که باید با تدبیر و هماهنگی بین دستگاه‌ها زمینه رضایت‌مندی مسافران فراهم شود.

انتهای پیام/3139

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image