فعالیت قایق‌های تفریحی در ۴ بندر دریای عمان طی نوروز/ پیش بینی ورود ۱.۵ میلیون گردشگری به سواحل سیستان و بلوچستان/برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی در چابهار گردشگری

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات گشت دریایی توسط قایق‌های تفریحی در بنادر بریس، درک، تنگ و خلیج گواتر در ایام نوروز خبر داد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات گشت دریایی توسط قایق‌های تفریحی در بنادر بریس، درک، تنگ و خلیج گواتر در ایام نوروز خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۰۹۲ بازدید

فعالیت قایق‌های تفریحی در ۴ بندر دریای عمان طی نوروز/ پیش بینی ورود ۱.۵ میلیون گردشگری به سواحل سیستان و بلوچستان/برگزاری جشنواره مجسمه‌های شنی در چابهار

علیرضا جلال زایی در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به اینکه حجم زیادی از گردشگران ورودی به استان سیستان و بلوچستان وارد نوار ساحلی استان خواهند شد، بیان داشت: در همین راستا پیش‌بینی‌های لازم برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی در نوار ساحلی دریای عمان صورت گرفته است.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به وجود جذابیت‌های منحصر به فرد سواحل و دریای عمان، خلیج پزم، خلیج گواتر، تالاب صورتی، سواحل درک، بندر تنگ، ساحل دریای بزرگ در چابهار، ارتفاعات بریس و بندر رمین را از جمله مهمترین جاذبه‌های گردشگری در سواحل مکران عنوان کرد.

وی در ادامه گفته‌های خود از ارائه خدمات گشت دریایی توسط قایق‌های تفریحی در بنادر بریس، درک، تنگ و خلیج گواتر در ایام نوروز خبر داد و گفت: نظارت کامل با تمام فعالیت‌های گردشگری دریایی در طول نوروز توسط کارشناسان و بازرسان مربوطه صورت خواهد گرفت.

به گفته وی، این قایق‌های تفریحی با مجوز اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان و با رعایت تمام ضوابط لازم در ایام نوروز به گردشگران نوروزی خدمات گشت دریایی در آب‌های دریای عمان را ارائه می‌دهند.

این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان همچنین در ادامه گفته‌های خود از ساماندهی اقامتگاه‌های بوم گردی و کمپ‌های گردشگری در طول نوار ساحلی دریای عمان در ایام نوروز جهت اسکان مسافران خبر داد.

جلال زایی یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود بخش اعظم گردشگران ورودی به استان سیستان و بلوچستان را مسافران استان‌های تهران، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، یزد و اصفهان تشکیل دهند.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان از انجام تبلیغات و برنامه‌های شاد و مفرح در قالب جشنواره‌ها و نوروزگاه‌ها و برنامه استقبال از بهار در نوار ساحلی استان و سایر مناطق طی نوروز خبر داد.

به گفتۀ وی، جشنواره چیدمان هفت‌سین، جشنواره لباس‌های محلی، جشنواره غذای محلی، نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی، جشنواره ساخت مجسمه‌های شنی، جشنواره احیای رسوم نوروزی و ... در مناطق مختلف استان برگزار می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image