چهارمین جشنواره گردشگری گلاب‌گیری در روستای نهور زابل گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل گفت: چهارمین جشنواره گردشگری گلاب‌گیری و برداشت گل محمدی ۲۵ فروردین‌ماه امسال در روستای نهور شهرستان زابل برگزار می‌شود. 

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل گفت: چهارمین جشنواره گردشگری گلاب‌گیری و برداشت گل محمدی ۲۵ فروردین‌ماه امسال در روستای نهور شهرستان زابل برگزار می‌شود. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۳۸۱ بازدید

چهارمین جشنواره گردشگری گلاب‌گیری در روستای نهور زابل

۲۵ فروردین‌ماه برگزار می‌شود

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: چهارمین جشنواره گردشگری گلاب‌گیری و برداشت گل محمدی ۲۵ فروردین‌ماه امسال با اجرای برنامه‌های مختلف در روستای نهور شهرستان زابل برگزار می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل افزود: این جشنواره گردشگری که در ۳ سال اخیر به صورت متوالی برگزار شده امسال نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور مردم و مسئولان و نیز گردشگران علاقمند برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اقلیم و آب و هوای منطقه سیستان، اولین محصولات کشاورزی کشور در طول سال در این منطقه برداشت می‌شود که از این حیث بسیار حائز اهمیت برای گردشگری منطقه است.

میرحسینی بیان کرد: تلاش باغداران با شرایط خشکسالی‌ منطقه سیستان برای احیای باغات گل محمدی و فرآوری گلاب ناب محمدی در همین مکان بسیار بااهمیت و تحسین‌برانگیز است از این رو امسال اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی و مالک مجموعه گردشگری باغ گل محمدی، چهارمین جشنواره گردشگری گلاب‌گیری و برداشت گل محمدی را در زابل برگزار می‌کند.

وی خاطرنشان ساخت: برنامه‌هایی از جمله نواهای سنتی، رقص شمشیر، ساز و دهل، گلاب‌گیری، برداشت گل و غیره برای اجرا در این جشنواره برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image